شهردار کرمان:بوستان‌های محله‌ای زمینه ساز فعالیت اجتماعی شهروندان است

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان با تأکید بر ضرورت احداث پارک‌های محله‌ای و تاثیر آن بر سلامت و نشاط شهروندان گفت: این پارک‌ها زمینه حضور فعالیت‌های اجتماعی و تفریحی را برای ساکنان محله‌ها فراهم می‌کند.

به‌گزارش ایرنا، سیدمهران عالم زاده شامگاه چهارشنبه در دوازدهمین هفته از پویش افتتاح در حاشیه افتتاح بوستان سعدی با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان و مدیران شهرداری افزود: ساخت بوستان‌های محله‌ای در مناطق مختلف شهر کرمان، ازجمله رویکردهای مدیریت شهری در این دوره بوده است.

وی اظهار داشت: در طراحی پارک‌های محله‌ای تلاش شده تا عناصر مختلفی چون تنوع‌بخشی، زیباسازی و عناصر بصری رعایت شود.

شهردار کرمان افزود: بوستان 'سعدی شیراز' به‌عنوان دهمین بوستان محله‌ای شهر کرمان، در قالب پویش افتتاح با شعار هر هفته یک افتتاح در بلوار شیراز به بهره‌برداری رسید.

وی مساحت بوستان سعدی در بلوار شیراز را ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع اعلام کرد و گفت: ساخت این بوستان در سال گذشته برنامه‌ریزی و در سال‌جاری تکمیل شد.

عالم‌زاده ضمن گرامی‌داشت ۲۷ شهریورماه روز شعر و ادب پارسی و بزرگداشت استاد شهریار بیان داشت: با توجه به تأثیر انکارناپذیر سعدی، شاعر نامدار ایرانی، بر زبان فارسی و قرار داشتن این بوستان در بلوار شیراز، این بوستان به نام سعدی شیراز، شاعر شهیر ایرانی، نامگذاری شد.

وی با اشاره به هفته دوازدهم پویش افتتاح گفت: پس از افتتاح دفتر و آغاز تملکِ املاک مسیری و آزادسازی محور سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و بهره‌بردای از فرهنگ‌سرای ورزش گفت: بوستان سعدی شیراز، دهمین بوستانی است که در پویش افتتاح با شعار هر هفته یک افتتاح امشب به بهره‌برداری رسید.

توجه به معلولان در افتتاح بوستان‌های کرمان

شهردار منطقه ۲ شهر کرمان نیز در حاشیه این آیین گفت: در طراحی و اجرای بوستان‌ سعدی شیراز، برای افراد دارای معلولیت مسیرهای رفت‌وآمد اجرا شده و این مهم در اغلب پارک‌های جدید منطقه ۲ در نظر گرفته شده است.

رضا خیاط‌زاده افزود: برای آبیاری فضای سبز این بوستان نیز هم‌چون ۲ بوستان دیگر که در سال‌جاری افتتاح شده، از سپتیک استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: بوستان سعدی شیراز به مجموعه وسایل تندرستی، سه آب‌نمای هارمونی و سرویس بهداشتی مجهز است.

شهردار منطقه سه بیان کرد: تمام اقدامات عمرانی، زیباسازی و تجهیز این بوستان توسط حوزه‌های خدمات شهری و حمل‌ونقل و امور زیربنایی منطقه ۲ انجام شده است.

وی افزود: طراحی خاص المان‌های بوستان شیراز و نورپردازی ویژه آن‌ها و همچنین ایجاد چهار برج نوری، از دیگر ویژگی‌های بوستان شیراز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha