۵۵۰ نیازمند از مزایای طرح نذر آب سه کرمان بهره‌مند شدند

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: ۵۵۰ نفر از افراد نیازمند و کم‌برخوردار در نخستین روز از اجرای طرح ملی نذر آب سه در شهرستان ریگان از اقدامات حمایتی، معیشتی و بهداشتی این طرح بهره‌مند شدند.

به گزارش ایرنا، رضا فلاح روز پنجشنبه در جمع رسانه‌ها با اشاره به اجرای سومین دوره طرح ملی نذرآب با رویکردهای خدمات معیشتی، سلامت محور و تامین آب شرب سالم در روستاهای کم برخوردار شهرستان ریگان افزود: ۲۰ روستا از خدمات سلامت محور، معیشتی و حمایتی در نخستین روز اجرای طرح بهره‌مند شدند. 

وی با اشاره به حضور و همکاری داوطلبانه هفت پزشک و پیراپزشک در اجرای این طرح افزود: ۱۲۰ نفر از اهالی روستاهای شهرستان ریگان توسط پزشکان داخلی، آسم و آلرژی، اطفال و عفونی ویزیت شدند. 

فلاح با اشاره به حضور هشت نفر از خیران داوطلب هلال احمر در اجرای طرح نذرآب سه عنوان کرد: با همراهی اعضای داوطلب و خیران موادغذایی، البسه، مواد شوینده و بهداشتی نیز در بین نیازمندان توزیع شد. 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف اجرای طرح ملی نذرآب تامین آب شرب سالم است، افزود: در روستاهایی که فاقد آب شرب سالم و لوله کشی هستند تانکرهایی با ظرفیت یکهزار، ۲ هزار و پنج هزار لیتری نصب شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان داشت: اعضای تیم سحر جوانان هلال احمر نیز برنامه های فرهنگی، ورزشی، هنری و اجتماعی برای کودکان این مناطق اجرا کردند. 

ریگان شرقی ترین شهرستان‌ استان کرمان است که در طی هشت سال مداوم در اثر خشکسالی تمامی دام های این منطقه به دلیل نبود پوشش گیاهی مناسب از بین رفته است و منبع درآمد کشاورزی و دامداری بسیاری از روستاییان از میان رفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =