خانه هلال روستای مبارکه بافق در ارتباط ویدئویی رییس جمهوری افتتاح شد

یزد -ایرنا- همزمان با آغاز بهره برداری از یکهزار و ۴۰۰ خانه هلال در سراسر کشور یک مورد خانه هلال در روستای مبارکه شهرستان بافق امروز( پنجشنبه ) در ارتباط ویدئو کنفرانسی با حضور رییس جمهوری افتتاح شد.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از این طرح که با حضور جمعی از مسولان استان و شهرستان بافق برگزار شد، گفت: خانه هلال روستای مبارکه بافق با همکاری بخشداری مرکزی، دهیاری و مشارکت مردم منطقه راه اندازی شده است. 

محسن حرازی زاده افزود: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی جامعه، گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث و تشکیل تیم‌های واکنش سریع شهری و روستایی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در طرح خانه‌های هلال افزایش آگاهی عمومی در نحوه برخورد با حوادث و توسعه آموزش‌های امدادی دنبال می شود  تا در نهایت مسوولیت شهروندان در کاهش آسیب های ناشی از حوادث طبیعی و جاده‌ای افزایش یابد.

حرازی زاده مزیت‌ ایجاد خانه‌های هلال را علاوه بر جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی ، فعالیت‌ های آموزشی، آماده سازی و هدایت جوانان داوطلب و امدادگران ذکر کرد.

به  گفته وی این کانون‌ها به ویژه در مناطق شهری و روستایی هنگام رخداد بلایا و حوادث می‌تواند نقش تاثیرگذاری در ارزیابی منطقه توسط نیروهای محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد افزود: توسعه خانه‌های هلال و ارتقای آموزش‌های همگانی امدادی از اولویت های اصلی‌ جمعیت هلال ‌احمر است.

وی ادامه داد: انتظار می رود با راه اندازی و توسعه بیشتر تعداد خانه های هلال در روستاهای استان، افزایش تاب آوری عمومی جوامع محلی و گسترش مسوولیت پذیری اجتماعی محقق شود که بر پایه برنامه تدوین شده، امسال ۳۰ خانه هلال در استان یزد راه اندازی می شود. 

تعداد داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد ۹ هزار و ۱۳۶ نفر است. 

روستای مبارکه با بیش از چهار هزار نفر جمعیت در فاصله سه کیلومتری مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری بافق قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =