ظرفیت تولید محصولات گلخانه‌ای قزوین به ۲۵ هزار تن افزایش می‌یابد

قزوین - ایرنا- ظرفیت تولید محصولات گلخانه‌ای قزوین با راه‌اندازی طرح های تولیدی در شهرک گلخانه نودهک به ۲۵ هزار تن در سال افزایش می‌یابد که بیش از ۲ برابر رقم فعلی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه محصولات کشاورزی در استان قزوین ۱۱ تا ۱۲ هزار تن در سال است.

مجید اسماعیلی افزود: اراضی فاز اول شهرک گلخانه ای نودهک تاکستان به سرمایه گذاران واگذار شده و کار ساخت چندین گلخانه در آن از سوی سرمایه گذاران آغاز شده و طی سال جاری شاهد افتتاح و بهره برداری از اولین گلخانه در این مکان و تولید محصولات کشاورزی در آن خواهیم بود.

وی اضافه کرد: اراضی فاز اول شهرک گلخانه ای نودهک که زیرساخت های لازم در آن فراهم آمده است به ۵۲ سرمایه گذار واگذار شده  و طی یک تا ۲ سال آینده شاهد راه اندازی و فعالیت طرح های گلخانه ای سرمایه گذاران این شهرک خواهیم بود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: پس از جذب سرمایه گذاران در فاز اول شهرک گلخانه ای نودهک که از مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان قزوین در سال ۱۳۹۵ است، آماده سازی اراضی فاز دوم این شهرک گلخانه ای در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: توسعه کشت محصولات گلخانه ای ضمن افزایش تولید و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی، زمینه را برای رشد صادرات این محصولات فراهم می کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین اظهار داشت: یک مجتمع پنج هکتاری گلخانه ای نیز امسال در استان قزوین راه اندازی می شود.

این مسوول یادآور شد: در حال حاضر ۱۳۴ وامد گلخانه در استان قزوین دارای پروانه بهره برداری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =