جاسک کانون توسعه فعالیت‌های دریایی و بندری  شرق هرمزگان می شود

بندرعباس - ایرنا-مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: با توجه به ظرفیت توانمندی بندر جاسک به عنوان کانون توسعه فعالیت‌های دریایی و بندری در شرق هرمزگان می شود.

حمید رضا محمدحسینی روز پنجشنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: بندر چند منظوره جاسک دارای حوضچه به وسعت ۲۶ هکتار و اراضی پسکرانه‌ای ۱۱ هکتاری است واسکله‌های این بندر از قابلیت پهلودهی شناورهای فلزی و لنج‌های تجاری و صیادی برخوردار می‌باشد.

وی ادامه داد: مولفه‌ها و قابلیت‌های متمایز بندرجاسک در مقایسه با دیگر نقاط باعث شده صادرکنندگان هزینه کمتری را از مزرعه تا بندر پرداخت کنند و این عامل اقبال سرمایه گذاران را جهت صادارات محصولات خود از جاسک به بنادر هدف دوچندان کرده است.

مدیر بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان  اظهارداشت: توجه ویژه به فعالیت‌های دریایی و بندری با هدف توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد برای بومیان منطقه را راهبردی مهم در توسعه بندرجاسک و بنادر واقع در سواحل مکران عنوان کرد.

محمد حسینی یادآورشد: تقویت و سرعت بخشی در امور توسعه‌ای بندرجاسک یکی از رویکردهای مهم سالجاری است که ایجاد ظرفیت‌های جدید و گسترش فعالیت‌های تجاری باتوجه به مزیت‌های مورد اشاره می‌تواند سرعت بخشی در روند صادرات محصولات کشاورزی منطقه و استان‌های همجوار را درپی داشته باشد.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۰۰ هزار تن کالای غیرنفتی توسط لنج‌های باری و لندینگ کرافت از بندرجاسک به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شد که درهمسنجی با سال قبل‌تر از آن ۹۶ درصد افزایش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =