۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 84042918
۰ نفر

برچسب‌ها

کشت برنج در دیار نخل و آفتاب 

ایرنا- زاهدان- برنج دومین محصول استراتژیک کشاورزی بعد از خرماست که در شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند و سرباز در جنوب استان پهناور سیستان و بلوچستان کشت می‌شود.

به گزارش ایرنا شاید برای خیلی ها باعث شگفتی باشد که استان گرم و خشکی مانند سیستان و بلوچستان از معدود استان های تولید کننده برنج در کشور باشد، اگر چه حدود ۲۰ سال این استان درگیر خشکسالی بود و خسارات جبران ناپذیری به بخش کشاورزی وارد شد اما نوای کشت برنج  با بارش های ۲ سال اخیر شور و شوقی وصف ناپذیر را در اراضی کشاورزی جنوب استان به ویژه شهرستان نیکشهر طنین انداز کرد. 
اقتصاد اولیه کشاورزان منطقه مبتنی بر خرماست و کشت سایر محصولات به صورت تلفیقی و در فصول مختلف سال متفاوت است به طور مثال در یک زمین کشاورزی علاوه بر نخل که کشت اصلی است برنج، یونجه، شبدر، باقلا و شنبلیله نیز کشت می شود.
آب مورد نیاز برای کشت برنج در جنوب سیستان بلوچستان از طریق قنوات تامین می شود و اراضی زیرپوشش این قنوات مشخص و میزان آب هر زمین نیز تعیین شده است و به همین دلیل میزان کشت و نوع محصول به میزان آبدهی قنوات وابسته است و در شرایط ترسالی اراضی تا دو بار الی سه بار زیر کشت برنج می روند. 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به شرایط مناطق جنوبی استان پیش بینی می شود امسال ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع استان به کشت برنج اختصاص یابد.

امان الله طوقی افزود: در سالهای اخیر باتوجه به بارندگی های مطلوب شرایط برای کشت هر چه بیشتر در استان فراهم شده است.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر به عنوان یکی از شهرستان های سیستان و بلوچستان که در آن برنج کشت می شود در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اراضی مستعد برای کشت برنج در این شهرستان سه هزار و ۵۰۰ هکتار است که با توجه به بارندگی های قابل توجه ۲ سال اخیر  ۸۵۰ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان به کشت برنج اختصاص یافته است.
حبیب رئیسی با اشاره به اینکه در شهرستان نیکشهر امکان کشت و برداشت دو نوبت برنج در یک قطعه زمین در یک سال زراعی وجود دارد، گفت: مرحله نخست کشت برنج از بهمن آغاز می‌شود و اسفند ماه زمان انتقال نشاء به زمین اصلیست و زمان برداشت آن نیمه‌ی نخست خردادماه انجام می‌شود و در کشت دوم زمان خزانه‌گیری از نیمه‌ی دوم خرداد تا نیمه‌ی نخست تیرماه و زمان انتقال نشا به زمین اصلی از نیمه‌ی دوم تیر تا نیمه‌ی دوم مرداد و زمان برداشت از اواخر شهریور آغاز و تا اول مهرماه انجام می‌شود.
وی افزود: در کشت نخست ارقام پرمحصول و اصلاح شده با طول دوره‌ی رشد ۸۵ تا ۹۵ روز شامل شفق، شیرودی، ندا و نعمت با متوسط عملکرد پنج هزار و ۵۰۰ کیلوگرم در هکتار و در کشت دوم ارقام محلی با طول دوره‌ی رشد ۱۱۰ تا ۱۳۰ روز شامل صدری، چمپا و سیاه با متوسط عملکرد ۲۳۰۰ کیلوگرم در هکتار انجام می شود.
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر پیش‌بینی کرد: تا پایان فصل برداشت بیش از سه هزار و ۵۰۰ تن شلتوک برداشت شود و بیشتر محصول برداشت شده در سطح شهرستان نیکشهر مصرف و مازاد آن به شهرستان‌های همجوار ارسال می‌شود.
رئیسی تصریح کرد: یکهزار و ۲۷۰  نفر در کار کاشت داشت و برداشت برنج در سطح شهرستان نیکشهر مشغول فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =