۱۷۶ طرح ورزشی در استان مرکزی بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: ۱۷۶ مکان ورزشی هفت سال اخیر در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان به بهره‌برداری رسیده و در اختیار جامعه ورزش قرار گرفته است.

«عابد حقدادی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مجموع مکان‌های ورزشی دولتی و خصوصی استان مرکزی تا قبل از فعالیت دولت تدبیر و امید ۶۶۷ باب بود اما اکنون به ۸۴۳ باب رسیده است.

وی ادامه داد: شمار زیادی از مکان‌های ورزشی استان مرکزی که در هفت سال گذشته به بهره‌برداری رسیده‌ از طرح‌های نیمه کاره دولت‌های قبل است  که با پیگیری‌های مدیریت ارشد و اداره کل ورزش و جوانان استان تکمیل و در اختیار جامعه ورزش قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار داشت: مجموع مسابقات و جشنواره‌های ورزشی این استان در سال ۱۳۹۲ به ترتیب ۸۱۶ و ۱۱۲ مورد بود که این شاخص‌ها در سال ۱۳۹۸ به یک‌هزار و ۱۵۲ و ۱۷۱ مورد رسیده است.

حقدادی بیان کرد: سرانه ورزشی استان مرکزی در سال ۱۳۹۲ حدود ۸۳ سانتیمتر بوده اما، با راه‌اندازی اماکن ورزشی نیمه‌کاره و توجه ویژه به ورزش روستایی این شاخص اکنون به بیش از ۹۲ سانتیمتر رسیده است.

وی، شمار ورزشکاران سازمان یافته استان مرکزی در سال ۱۳۹۲ را حدود ۷۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: تعداد ورزشکاران سازمان یافته این استان اکنون به حدود ۸۰ هزار نفر رسیده است.

حدود ۸۰ هزار ورزشکار به صورت سازماندهی شده در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =