خانه هلال روستای منزلاب زاهدان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- خانه هلال روستای منزلاب زاهدان امروز/ پنجشنبه/ همزمان با سراسر کشور توسط رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تقویت و توسعه خانه‌های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

علیرضا میربهاالدین افزود: هدف اصلی از توسعه خانه‌های هلال، برگزاری دوره‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه، آمادگی در مقابل مخاطرات در شهرستان‌ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.

وی ادامه داد: جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی، فعالیت‌های آموزشی، آماده سازی و هدایت فعالیت‌های جوانان داوطلب از دیگر مزیت‌های خانه هلال است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: خانه‌های هلال هنگام وقوع بلایا و حوادث شهری و روستایی نقش تاثیرگذاری در ارزیابی منطقه توسط نیروهای محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان دارد و رویکرد جمعیت هلال احمر استفاده از توان جوامع محلی در مدیریت و واکنش به حوادث است.

میربهاالدین خاطرنشان کرد: امسال همزمان با هفته دولت ۲۱ خانه هلال روستایی در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: مجوز فعالیت ۱۲۵ خانه هلال در سیستان و بلوچستان صادر شده که از این تعداد ۵۲ مورد فعال شده است.

روستای منزلاب در ۲۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =