پرداخت ۳۰ ریال وام به خسارت دیدگان از کرونا در مهریز و ۲ خبر از یزد و بهاباد

یزد - ایرنا - پرداخت ۳۰ میلیارد ریال وام به واحدهای متاثر از ویروس کرونا در مهریز ، تعطیلی یک کلینیک غیرمجاز پوست و زیبایی در یزد و تجلیل از کارکنان اورژانس ۱۱۵ بهاباد از جمله خبرهای روز پنجشنبه استان است.

به گفته رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز از اوایل اسفند ماه ۹۸ با شیوع کرونا تاکنون ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۷۹ طرح تولیدی و صنعتی با اشتغالزایی ۸۶۱ نفر با همکاری بانک‌های عامل پرداخت شده است.

امیرعباس دهقانی‌زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای حمایت از واحدهای آسیب‌دیده از این ویروس مرتب نسبت به بررسی، برگزاری جلسه و تصمیم در خصوص پرداخت تسهیلات اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: واحدهای آسیب‌دیده باید برای اعلام وضعیت خود و دریافت وام  بر اساس مقررات به این اداره و سامانه کشوری کارا مراجعه کنند که درخواست آنها در اولین فرصت بررسی و اقدام مناسب به عمل می‌آید.   

در مجموع حدود ۳۰ هزار نفر جزو جامعه گارگری شهرستان مهریز هستند که در بخش های تعاون و صنعت در شهر و مناطق روستایی مشغول به کار هستند و رویکرد اصلی توجه به جذب دانش آموختگان متخصص بر حسب نیاز واحدهای تولیدی است .    

هم اکنون یک‌هزار و ۱۶۲ کارگاه کوچک و بزرگ با حضور ۹ هزار و ۷۴۶ نفر در شهرستان فعال است  و در شهرک‌های صنعتی شهید چمران ، ۱۹۶ هکتاری ، هرفته ، ناحیه صنعتی بهادران و شهرک سنگ و یزدمهر افزون بر چهار هزار نفر اشتغال دارند.

مرکز این شهرستان  ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

یزد

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی یزد از پلمب یک کلینیک غیرمجاز پوست و زیبایی در مرکز استان خبر داد و گفت : متصدی کلینیک که یک خانم بود پس از تشکیل پرونده به مراجع قانونی معرفی شد .

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ هادی رسایی گفت: با توجه به دریافت خبری مبنی بر فعالیت غیرمجاز یک مرکز زیبایی ، بررسی موضوع به ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی سپرده شد.

وی ادامه داد: با تحقیقات مشخص شد که خدمات زیبایی پوست در این کلینیک بدون مجوزهای قانونی و حضور پزشک انجام می شود که باعث عفونت صورت برخی از بیماران شده و این موضوع نارضایتی و شکایت آنها را در پی داشته است.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی یزد ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله هماهنگی قضایی به عمل آمد و ماموران پلیس به همراه نماینده دانشگاه علوم پزشکی به محل مورد نظر اعزام و این مرکز را پلمب کردند.

وی از شهروندان خواست برای درمان به مراکز درمانی معتبر استان دارای مجوز از دانشگاه علوم پزشکی یزد مراجعه کنند و در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

بهاباد

 به منا سبت ۲۶ شهریور ماه روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی امروز پنجشنبه در مراسمی فرماندار بهاباد از کارکنان اورژانس ۱۱۵ این شهرستان با اهدای لوح سپاس از آنها قدردانی کرد .

محمد مهدی خانی زاده بهابادی دراین مراسم گفت:  وجود کادر خستگی ناپذیر در اورژانس برای سلامت جامعه به ویژه در ایام شیوع کرونا یک موهبت الهی است .

وی با اشاره به اینکه این نهاد  نقش ویژه ای در ایام شیوع کرونا در صیانت از کرامت و سلامت مردم داشت، افزود : این نهاد از بخش های مورد اعتماد مردمی است که با کمترین امکانات و در شرایط سخت کاری به مردم خدمات درمانی ارایه می کند.

وی با اشاره به اینکه اورژانس بهاباد در تمامی ساعت های  شبانه روز، آماده ارایه خدمت به بیماران و مصدومان است ابراز امیدواری کرد که با همفکری و درایت مسوولان شهرستان در امر سلامت، بهترین خدمات رسانی به مردم ارایه شود..

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =