مراکز مثبت زندگی در آذربایجان‌غربی ۱۳۳ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی با اشاره به توجه ویژه صورت گرفته به موضوع دسترسی بهتر مددجویان به خدمات این نهاد گفت: در این راستا، طی کمتر از یک ماه اخیر، شاهد رشد ۱۳۳ درصدی تعداد مراکز مثبت زندگی در استان بودیم.

سعید فریور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که تا پیش از اجرای طرح جدید توسعه مراکز مثبت زندگی، تعداد این مراکز در آذربایجان غربی ۲۷ مورد بود، این رقم در حال حاضر به ۶۳ مرکز رسیده است.

وی اضافه کرد: ۳۶ پروانه فعالیت مثبت زندگی در استان طی جلسه کمیسیون ماده ۲۶ استانی مربوط به صدور پروانه فعالیت مثبت زندگی در هفته گذشته صادر شد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی اظهار کرد: مراکز مثبت زندگی در تسهیل دسترسی مددجویان به خدمات بهزیستی نقش بسزایی دارد و این مراکز در سال‌جاری راه اندازی شده اند.

فریور افزود: محور فعالیت مراکز مثبت زندگی خانواده ها هستند و پرونده‌های مددکاری اجتماعی خانوار به صورت الکترونیکی برای تمام مددجویان مستمری بگیر سازمان بهزیستی در این مراکز شکل خواهد گرفت.

وی گفت: مهمترین دستاورد تاسیس مراکز مثبت زندگی، ایجاد عدالت در ارائه خدمات و همچنین آگاهی و شناخت اقشار مختلف جامعه نسبت به اهداف و برنامه های سازمان بهزیستی و از طرفی رضایتمندی جامعه هدف است.

وی ادامه داد: از نکات مثبت راه اندازی مراکز مثبت زندگی الکترونیکی کردن فعالیت ها و کمک به کاهش ترددهای غیر ضرور افراد دارای معلولیت به مراکز و ادارات بهزیستی است چون معابر شهری و وسایل نقلیه به‌طور کامل برای تردد معلولان مناسب نیست.

وی اظهار کرد: در مراکز "مثبت زندگی" اقداماتی نظیر گسترش رویکرد ارائه خدمات به‌صورت فعال، مدیریت بهینه منابع و افزایش بهره‌وری، افزایش رضایتمندی مردم از خدمات سازمان، افزایش ظرفیت مشارکت بخشی مراکز غیردولتی، کاهش تصدی‌گری دولت، تقویت رویکرد اجتماع و خانواده محور و  ارتقای کیفی و کمی خدمات در بستر فناوری اطلاعات  دنبال می‌شود.

به گزارش ایرنا، مراکز مثبت زندگی در راستای اجرای بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و همچنین بند ۴ ماده ۵۷ قانون احکام دائمی درخصوص تشکیل مراکز خدمات در سازمان بهزیستی ایجاد شده است.

بیش از ۵۰ هزار مددجو، تحت پوشش خدمات بهزیستی آذربایجان‌غربی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =