۲۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۰:۵۸
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84042871
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدار سفیر فرانسه با مسئولان حزب الله لبنان

تهران- ایرنا- شبکه خبری المیادین از دیدار روز چهارشنبه سفیر فرانسه در لبنان با مسئولان حزب الله در ضاحیه جنوبی بیروت پایتخت این کشور خبر داد.

المیادین گزارش داد: این دیدار در فضایی دوستانه انجام شد و حزب الله موضع حزب و جنبش امل را در باره کابینه پیش روی لبنان تکرار کرد.

سفیر فرانسه در این دیدار هیچ جایگزینی را در قبال وزارت دارایی به حزب الله و جنبش امل پیشنهاد نکرده است.

سفیر فرانسه در عین حال حزب الله را مسئول پایان ضرب الاجل مربوط به تشکیل کابینه لبنان که روز گذشته خاتمه یافت، ندانسته است.

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه، ۱۱ شهریور در دومین سفرش به لبنان پس از انفجار مهیب ۱۴ مرداد در بندر بیروت، گفت: رهبران لبنان قول داده اند ظرف دو هفته دولت جدیدی تشکیل دهند تا بتوانند تحت حمایت های بین المللی، لبنان را از بحران اقتصادی خارج کنند.

طی روزهای اخیر فرانسه فشارهای زیادی را بر نیروهای سیاسی برای تشکیل کابینه جدید وارد کرده است.

هرچند از نظر بسیاری از ناظران، اظهارات مکرون دخالت آشکار در امور داخلی لبنان است اما این مساله مانعی برای تحرکات فرانسه در لبنان نشده است. در روزهای گذشته مکرون با تماس های تلفنی ، بدنبال جلب موافقت دو چهره ی سرشناس لبنان یعنی جبران باسیل رئیس حزب جریان ملی آزاد و نبیه بری رئیس پارلمان برای تشکیل کابینه بود اما اخبار حاکی از آن است که این مذاکرات تلفنی به نتیجه مثبتی ختم نشده است.

بری در گفت‌وگو با رییس جمهوری فرانسه اعلام کرده است در صورت عدم واگذاری کرسی وزارت دارایی به جنبش امل و حزب‌الله، این دو حزب شیعی در دولت آتی مشارکت نخواهند کرد. باسیل و بری از مخالفان رویکرد مصطفی ادیب در تشکیل دولت به شمار می روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =