رعایت فاصله گذاری اجتماعی در آرامستان جدید شهر ضروری است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان، انتقال آرامستان داخل شهر به محل جدید را اقدامی مهم و ارزشمند عنوان کرد و گفت: طی بازدید انجام گرفته از آرامستان جدید رعایت فاصله گذاری اجتماعی شهروندان در این مکان با توجه به شرایط کرونایی اهمیت دارد چرا که این مهم با وجود حضور کم رنگ پلیس هم چندان جدی گرفته نمی شود.

فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در ستاد مدیریت شهری استان افزود: بر این اساس مسائل بهداشتی مربوط به کرونا در آرامستان جدید شهر در ستاد پیشگیری از بیماری کرونای استان مصوب و تکالیف نیز مشخص خواهد شد.

این مسؤول ادامه داد: با  اتخاذ راهکارهایی باید مسائل مربوط به آرامستان ها را در راستای کاهش تجمعات و بروز بیماری کرونا رفع کرد که طی هفت ماه گذشته تلاش در جهت کاهش شیوع بیماری در استان بوده نباید بی توجهی ها مشکلاتی را ایجاد کند.

وی اظهار داشت: در صورت بی توجهی عموم حتی درصدی محدود، به مسائل بهداشتی کرونایی می تواند در مقابل افرادی که موارد را رعایت می کنند آنان را گرفتار کند، در صورتی که  همه ملزم به انجام این کار هستند تا از گسترش بیشتر بیماری جلوگیری شود.

حقیقی افزود: بسیاری از خانواده ها عزیزان و یا بستگان خود را بر اثر بیماری کرونا از دست دادند که در شرایط کنونی  بروز تجمعات در آرامستان  به ابتلای دیگر افراد منتهی می شود و حتی می تواند مرگ  افراد را  به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به فراهم کردن زیر ساخت های لازم در آرامستان جدید شهر نیز اضافه کرد : در این خصوص باید اقدامات کوتاه مدت نظیر ساماندهی و آرام سازی ترافیک را در این منطقه انجام داد که در این خصوص می توان نسبت به شتاب بخشی کارها مبادرت کرد.

استاندار زنجان  ادامه داد: موضوع پارکینیگ، رفیوژ، روشنایی و مسائل دیگر در آرامستان جدید با همکاری دستگاههای متولی امر انجام گیرد و در این خصوص طرحی منسجم تا یک هفته آینده تهیه که در صورت نیاز و پس از بررسی مصوب و اجرایی خواهد شد.

وی  به لزوم حضور مدیران دستگاههای اجرایی در جلسات اشاره کرد و گفت: حضور مدیر مربوطه در جلسات امری لازم محسوب می شود چرا که به دلیل اشراف کاری،  رفع مشکل تسریع بیشتری می یابد و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

حقیقی خاطرنشان کرد: بررسی چهره به چهره مسائل با حضور مدیران دستگاه های مختلف اجرایی آثار بهتری را  به دنبال دارد و در واقع  به پیشبرد کارها کمک می کند.

این مسؤول همچنین  از مدیر عامل شرکت گاز استان خواست تا نسبت به تعهدات خود در گاز رسانی به محدود های تعیین شده به ویژه کوی خرداد شهر زنجان مبادرت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =