۲۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۷:۴۶
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84042822
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه سریال گم‌شدن کوهنوردان در جنگل کردکوی

گرگان - ایرنا - چند هفته پس از گم‌شدن پر هیاهوی سها رضانژاد کوهنورد قائمشهری که در نهایت با پیدا کردن جنازه وی در یکی از مسیرهای سخت گذر جنگل غرب گلستان پایان یافت، جوان ۳۶ ساله اهل کردکوی در گوشه دیگری از این عرصه جنگلی مفقود شد و تلاش برای یافتن ردی از وی در پایان دومین روز جستجو به نتیجه نرسید.

پرونده سها رضانژاد یکی از اخبار پرطرفدار تیرماه امسال گلستان بود که به دلیل ابعاد پیچیده و مبهم آن، مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت.

سهای ۲۷ ساله ۲۰ تیرماه امسال همراه با یک گروه کوهنوردی غیربومی و علیرغم ممنوعیت سفر ناشی از کرونا به ارتفاعات جهان نما در شهرستان کردکوی رفت اما نیمه های شب در مسیری بی بازگشت و نامعلوم قدم گذاشت و در نهایت حدود یک ماه پس از مفقودشدن، جنازه وی پیدا شد.

هنوز تب اخبار داغ مربوط به سها فروکش نکرده که خبر گم شدن معین شریفی کوهنورد اهل کردکوی منتشر شد.

وی عصر سه‌شنبه در محدوده خیابانک در جنگل امام رضا (ع) کردکوی مفقود شد و جستجو برای یافتن وی تاکنون به نتیجه نرسید.

فرماندار شهرستان کردکوی به ایرنا گفت: معین شریفی جوانی ورزشکار و مسلط به کوه پیمایی است که بعد از ظهر سه شنبه به تنهایی کوهپیمایی را آغاز کرد و از آن روز تاکنون خبری از وی نیست.

ابرهیم قدمنان از مشارکت نیروهای راهداری منابع طبیعی، محیط زیست، بخشداری فرمانداری و هلال احمر کردکوی برای جستجو یا سرنخی از این شهروند قدردانی کرد و گفت که فعالیت تیم های امدادی تا زمان یافتن اثری از این کوهنورد ادامه خواهد یافت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان هم در گفت و گو با ایرنا از فعالیت ۴ تیم جستجو به همراه دو سگ زنده یاب در منطقه خبر داد و گفت پایش برخی مسیرهای منطقه برای پیدا کردن نشانه ای از این کوهنورد توسط تیم‌های جستجو انجام شده ولی تاکنون به نتیجه نرسید.

سیدرحیم میرکریمی به خبرنگار ایرنا گفت: اطلاعات اندک در مورد مسیر حرکت این کوهنورد، موجب گسترده شدن محدوده جستجو شده اما تلاش می کنیم با اطلاعات فنی پلیس و شناسایی محدوده حرکت و تردد احتمالی، با تمرکز بیشتری جستجو و پایش منطقه را ادامه دهیم .

وی با اشاره به مفقود شدن حدود ۲۰ نفر در مناطق جنگلی گلستان از ابتدای امسال تاکنون گفت که به جز سها رضانژاد بقیه آن ها با تلاش نیروهای امدادی پیدا شدند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا از پیگیری موضوع گم شدن کوهنورد اهل کردکوی خبر داد و گفت: تاکنون ضرورتی برای ارایه این اطلاعات به هلال احمر احساس نشده اما این آمار در موعد و زمان مقتضی به هلال احمر داده می شود.

وی از تشدید جستجو در ساعات و روز های آینده خبر داد.

منطقه جهان‌نمای استان گلستان در ارتفاعات جنوبی گرگان و کردکوی بدلیل بکر بودن جنگل‌های آن جذابیت زیادی برای گردشگران و کوهنوردان دارد.

ارتفاعات جهان‌نما در محدوده جنگل‌های هیرکانی قرار داشته و چشم انداز دور آن به دریای خزر هم مشرف است.

آسمان این ارتفاعات که دره‌های عمیق و خطرناکی هم دارد؛ در اغلب روزهای سال ابری است و ریزش باران در آن عمدتا به صورت ریز و پوره است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها