امام جمعه شهرکرد: از جوانان در برابر گرفتار شدن به دام اعتیاد باید مراقبت کرد

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: دستگاه‌های اجرایی مرتبط در امر پیشگیری و مبارزه با موادمخدر مراقبت از جوانان برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام اعتیاد را مورد توجه بدهند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام شامگاه چهارشنبه در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در این راستا تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این موضوع در استان برای نقش‌آفرینی در این حوزه فعال شوند.
وی اعتیاد را یکی از تهدیدهای اساسی جامعه کنونی دانست و افزود: برخی سهل‌انگاری‌ها در این حوزه یک تهدید و خطر جدی به شمار می‌رود.
نکونام تصریح کرد: کشف بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ کیلوگرم موادمخدر در چهارمحال و بختیاری از ابتدای سال‌جاری تاکنون بسیار نگران‌کننده است.
وی یادآور شد: شیوع مواد مخدر متنوع شده است و جوانان برای دست‌یابی به لذت‌های آنی این بلای خانمان‌سوز به سمت و سوی مصرف آن مواد گرایش می‌یابند.
رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت اغناسازی در حوزه حجاب و عفاف اظهار داشت: حجاب در جامعه بایستی به‌ عنوان یک ارزش تلقی شود اما گاهی اوقات بانوان محجبه در جامعه منزوی شده‌اند.
وی گفت: به‌همین منظور باید بانوان محجبه در جامعه تشویق شوند تا بهتر احساس هویت کنند.
نکونام تاکید کرد: رسانه‌های گروهی با برجسته سازی حجاب و معرفی بانوان محجبه در جامعه نسبت به تقویت این حوزه تلاش کنند.
به گزارش ایرنا، ارتقای کمی و کیفی عفاف و حجاب از برنامه‌های اولویت‌دار فرهنگی در ایران و چهارمحال و بختیاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =