کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند جدیت بیشتر دستگاه های اجرایی است

گچساران- ایرنا - فرماندار باشت با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی همه خانواده ها را تهدید می کند گفت:کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند جدیت بیشتر دستگاه های اجرایی است.

به گزارش ایرنا، سید مسعود حسینی چهارشنبه شب در نشست ساماندهی امور جوانان باشت اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد سن ابتلا به آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش یافته که برای مدیریت این امر باید برنامه ریزی بهتری صورت گیرد.

وی بیان کرد: رشد جوامع باعث تنوع بیشتر آسیب های اجتماعی شده است.

فرماندار باشت تصریح کرد:مدیریت فضای مجازی یکی از ضرورت های کاهش آسیب های اجتماعی است که تحقق این امر نیازمند آموزش های مهارتی برای نسل جوان و خانواده هاست.

حسینی تاکید کرد: با توجه به اینکه نوع آسیب های اجتماعی براساس مناطق متفاوت است نیاز است تا دستگاه های اجرایی در این خصوصی برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند.

وی با یادآوری این نکته که نیروی انسانی بزرگترین سرمایه کشور است بر تلاش بیشتر برای نشاط بخشی به محیط زندگی اجتماعی تاکید کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان باشت نیز گفت: برپایی هفت کارگاه آموزشی مهارت های ازدواج برای کاهش پدیده طلاق را از اقدامات انجام شده این اداره متولی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در سال جاری بوده است.

مهدی عسکری اظهار داشت: با هدف ترویج ازدواج آسان از ۲ زوج که اقدام به ازدواج آسان کرده بودند در سال جاری تجلیل شد.

رئیس اداره بهزیستی باشت نیز در این نشست گفت: ۷۸۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به معتادان در این شهرستان از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون پرداخت شده است.

بهگام بازیار افزود: پارسال ۱۷ فقره تسهیلات اشتغال و امسال ۹ فقره تسهیلات اشتغال ۳۰۰ میلیون ریالی به متقاضیان حوزه اشتغال در باشت پرداخت شد.

وی اظهار داشت: برپایی ۲ کارگاه آموزشی ویژه پیشگیری از خودکشی به مدت ۴۲ ساعت از دیگر خدمات برای کاهش آسیب های اجتماعی در این شهرستان بوده است.

بازیار با یادآوری استقبال ضعیف خانواده ها از این کارگاه ها بر اطلاع رسانی رسانه های ارتباط جمعی برای فراگیری مهارت های اجتماعی تاکید کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت گفت: تولید محتوا برای کاهش آسیب های فضاهای مجازی از نیازهای زمان حاضر برای کاهش آسیب های اجتماعی است که نیازمند اعتبار است.

سید علی حسینی اظهار داشت: هم اکنون 35 کانون فرهنگی در باشت وجود دارد که 15 کانون آن فعال است.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری های انجام شده در کانون های فرهنگی بیشتر سخت افزاری بوده است.

رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: محدود کردن فضای واقعی باعث افزایش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

حسینی ابراز داشت: راه اندازی سینما و اکران فیلم های به روز از دیگر نیازهای کاهش آسیب های اجتماعی در باشت است.

وی عنوان کرد: جای جنگ های شادی در باشت خالی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت عنوان کرد:تاب آوری اجتماعی نیازمند استفاده از خلاقیت نخبگان است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =