۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۸
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84042786
T T
۱۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۰۰ خانه هلال فردا در کشور افتتاح می شوند

رشت - ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در دیدار با استاندار گیلان از افتتاح یک هزار و ۴۰۰ خانه هلال در کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری خبر داد و گفت: این خانه های هلال فردا ، در راستای افق بلند مدت کشور با تلاش دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛محمدحسن قوسیان مقدم چهارشنبه شب در این دیدار اظهار داشت: مرکز جامع توانبخشی رشت نیز با هدف ارائه خدمت به معلولان جسمی و حرکتی و سایر آحاد جامعه از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری راه اندازی می شود.

وی با اشاره به ظرفیت خوب دهیاری ها و اهمیت نقش آفرینی آنها در ارائه سریع تر خدمات به نیازمندان هنگام بروز حوادث افزود: ستون خیمه کمک رسانی ها، دست دهیاری هاست و تأکید داریم که از این پتانسیل به درستی استفاده شود.

استاندار گیلان نیز در این دیدار،  مردمی نمودن فعالیت های جمعیت هلال احمر و نیز فراهم سازی زمینه نقش آفرینی بیشتر جوانان را در اثرگذاری فزون‌تر اقدامات این نهاد موثر خواند و تأکید کرد : لازم است پایگاه های امداد و نجات این جمعیت در استان،  به لحاظ امکانات بیش از پیش تقویت شوند.

ارسلان زارع  ، مأموریت های این نهاد را گسترده خواند و با اشاره به شرایط جغرافیایی کشورمان و وقوع حوادث و بلایای مختلف اظهار داشت: گیلان، از جمله استان های حادثه خیز است که در تمام فصول سال، شاهد بروز اتفاقات طبیعی است و بر این مبنا ، جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، منشأ اثرات خوبی بوده است.

وی ادامه داد: در کنار وظایف این جمعیت؛ درک و فهم بالای مردم گیلان همراه با روحیه جوانمردی، ایثار و نوع دوستی آنان منجر به همکاری های عمومی و کمک به هم وطنان شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه ابزار و امکانات جمعیت هلال احمر استان متناسب با مأموریت های گسترده آن نیست، تاکید کرد: لازم است پایگاه های امداد و نجات این جمعیت به لحاظ امکانات تقویت شوند.

وی فعالیت خانه های هلال را اقدامی موثر در جهت ارائه کمک های عمومی خواند و گیلان را در این بخش جزو استان های برتر کشور ذکر و اضافه کرد: ارائه  آموزش در خانه های هلال ، نقشی  تأثیرگذار دارد.

وی با یادآوری شیوع گسترده ویروس کرونا در گیلان، کوشش ها و همراهی های جمعیت هلال احمر و جوانان عضو این جمعیت با ستاد استانی مدیریت کرونا و دانشگاه علوم پزشکی گیلان را شایسته قدردانی دانست.

استاندار گیلان  به دیدار خود با رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص ارائه کمک های لازم برای تقویت تجهیزات و امکانات این جمعیت در استان، اشاره و تأکید کرد که گیلان همچنان نیازمند استمرار این کمک ها در جهت ارائه خدمات شایسته تر به هم وطنان است.

جمعیت هلال احمر استان گیلان،  ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد و هم اکنون ۱۹۴ خانه هلال در این استان فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha