فرماندار: کاشان نیازمند افزایش پایگاه‌های اورژانس است

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان با اشاره به گستردگی این شهرستان، بر لزوم افزایش پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای منطقه تاکید کرد.

علی‌اکبر مرتضایی روز چهارشنبه در دیدار با کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: این شهرستان به واسطه جمعیت زیاد و پراکندگی شهرها و روستاهای حوزه استحفاظی، به پایگاه‌های داخل شهری و بین جاده‌ای بیشتری نیاز دارد تا عوامل اورژانس در هنگام وقوع حوادث احتمالی در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانند خدمات هر چه بهتری به مردم ارایه دهند.

وی خدمت در اورژانس را یکی از مشاغل مهم و حیاتی در نجات جان مردم دانست و بیان کرد: کارکنان اورژانس همواره باید با وجود سختی‌ها، حوادث و سوانح متعددی که در سطح شهرستان با آن روبه‌رو هستند، به عنوان یک ناجی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای نجات جان حادثه‌دیدگان برسانند که این شغل در سایه چیزی جز از خودگذشتگی نمی‌تواند باشد.

فرماندار ویژه کاشان در ادامه به نقش اساسی کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: بیشترین مسئولیت به کادر درمانی منجمله پزشکان و پرستاران شاغل در بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان شهید بهشتی و عوامل اورژانس برمی‌گردد؛ افرادی که بدون استراحت، با دوری از خانواده و به جان خریدن همه خطرهای احتمالی به پرستاری و مراقبت از بیماران پرداختند که تلاش‌های همه آنها ستودنی است.

وی اضافه کرد: با وجود احتمال سپری شدن وضعیت نارنجی و قرمز تا پایان سال‌جاری، روزهای سختی را در منطقه کاشان پیش‌رو داریم که امیدواریم با همدلی و همت همه مردم و دستگاه‌های اجرایی شهرستان ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، این شرایط سخت را با موفقیت پشت سر بگذرایم.

به گزارش ایرنا، رئیس و کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان با حضور در دفتر فرماندار به بیان برخی از مسائل خود پرداختند و در پایان از تلاش‌های تعدادی از نیروهای اورژانس ۱۱۵ با اهدای لوحی قدردانی شد.

در حال حاضر ۲۳ پایگاه امداد و نجات شامل ۱۳ پایگاه شهری و ۱۰ پایگاه جاده‌ای در منطقه کاشان با ۴۵ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و نزدیک به ۱۹۰ نفر نیروی عملیاتی و ستادی در اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان به مردم خدمات ارایه می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =