مشارکت خیران کازرونی در ساخت سه واحد آموزشی

شیراز-ایرنا- عملیات ساخت سه واحد آموزشی که با مشارکت خیران شهرستان کازرون و با هزینه ۱۸۰ میلیارد ریال احداث می‌شود، در این شهر آغاز شد.

سرافراز موصلی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس، عصر چهارشنبه در آیین کلنگ‌زنی این واحدهای آموزشی گفت: میانگین فضای آموزشی در شهرستان کازرون پایین‌تر از میانگین استانی است و با توجه به این امر می‌کوشیم بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته با مشارکت خیران، این کمبود را جبران کنیم.

مجمع خیرین مدرسه‌ ساز فارس در کشور پیشگام است

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس هم در آیین اظهار داشت: از دیر باز کمک خیران به امور عام‌المنفعه در این استان نهادینه شده است و چندی است که این مجمع در رتبه اول و یا دوم کشور قرار دارد.

حمید رضا زاده افزود: هم اینک ۳۰۰ واحدآموزشی خیر ساز در شیراز وجود دارد و باید گفت که این تعداد فضای آموزشی خیرساز در هیچ شهرستان کشور ساخته نشده است.

وی، جایگاه شهرستان کازرون را به لحاظ مشارکت خیران در ساخت واحدهای آموزشی خوب توصیف کرد و بیان داشت: برای ساخت این سه واحد آموزشی که امروز (بیست و ششم شهریورماه ۹۹) عملیات ساخت آنها آغاز شده، ۹ هزار مترمربع زمین اختصاص یافته است. 

بازسازی مدارس فرسوده کازرون نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان کازرون نیز گفت: این سه واحد آموزشی شامل، یک واحد ۱۲ کلاسه است که به همت محمد سبزواری یکی از خیران این شهرستان و به نام شهید حجت‌الاسلام محمد خرسند امام جمعه فقید کازرون احداث می‌شود.

امیرحسین جمشیدی اضافه کرد: طرح دیگر، یک واحد هنرستان ۹ کلاسه صنعت ساختمان سازی است که با مشارکت یکی دیگر از خیران کازرونی مقیم خارج از کشور احداث می‌شود و دیگری نیز یک واحدآموزشی ۶ کلاسه است که به همت فرزندان یکی از مادران خیر شهرستان کازرون مرحومه بهنامی ساخته می‌شود و به نام "مادر" نامگذاری خواهد شد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: ۷۰ درصد از مدارس شهرستان کازرون که در بافت قدیم واقع شده نیاز به بازسازی و نوسازی دارد و برای انجام این کار، حمایت و مشارکت خیران نیک‌اندیش ضروری است. 
به گفته جمشیدی، اعتبار مورد نیاز برای بازسازی مدارس فرسوده کازرون ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha