بیمارستان شفای سقز

سنندج - ایرنا - همزمان با بهره‌برداری از هشت بیمارستان با ظرفیت یک هزار و ۴۰۰ تخت روز پنجشنبه و در چهارمین آیین پویش «ره سلامت» بیمارستان شفا در سقز نیز از طریق ارتباط تصویری توسط دکتر حسن روحانی رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، بیمارستان شفای سقز در استان کردستان قرار دارد، این بیمارستان با زیربنای ۱۶ هزار و ۷۰۰ متر مربع و ۲۳۵ تخت بیمارستانی با اعتباری بیش از یک هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۰۰ نفر ساخته شده است.

معاون وزیر بهداشت درباره این پروژه گفت: عملیات اجرایی بیمارستان در چهار طبقه سال ۱۳۸۷ آغاز شد و دارای بخش‌های جراحی با پنج تخت، اورژانس با ۲۰ تخت، بخش بستری با ۱۷۶ تخت و بخش‌های ویژه با ظرفیت ۳۴ تخت است.

همچنین در این بیمارستان علاوه بر بخش های جراحی و درمانی، بخش های تشخیصی از جمله سی تی اسکن، رادیولوژی، آزمایشگاه، سونوگرافی و ماموگرافی ارتوپدی، آندوسکوپی فعال است.

برای اولین بار در سقز، رشته جراحی اعصاب نیز با حضور متخصص این رشته در این بیمارستان راه اندازی شده و مجهز به پد بالگرد برای اعزام اورژانسی بیماران است.

دکتر روحانی رییس جمهوری در مراسم بهره برداری از این طرح اظهار داشت: امیدواریم دولت توانمندی برای خدمات بیشتر به مردم کردستان داشته باشد.

رییس دانشگاه علم پزشکی کردستان نیز در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: در طول هفت سال اخیر ۹۳۹ تخت به مجموع تخت‌های بیمارستانی کردستان اضافه شد.

دکتر فرزین رضاعی افزود: سرانه شاخص تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر از ۱.۳ در سال ۹۲ به ۱.۷ در سال جاری رسیده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =