۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۸
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84042711
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام سازمان ملل با رهبران  حماس در باره وضعیت غزه گفت و گو کرد

تهران- ایرنا- هماهنگ کننده ویژه صلح سازمان ملل در امور خاورمیانه با رهبران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) درباره محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی و مشکلات مربوط به زندانیان فلسطینی دربند زندان های این رژیم گفت وگو کرد.

حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس به خبرگزاری آناتولی گفت: «نیکولای ملادینوف» امروز در جریان دیدارش از غزه، با رهبری جنبش حماس برای بررسی نقش سازمان ملل در ارتباط با کاهش پیامدهای مربوط به محاصره پیاپی غزه، دیدار کرد.

وی افزود: رهبری حماس در این دیدار، ملادینوف را در جریان مشکلاتی که مردم غزه به دلیل رفتارهای اسرائیل متحمل می شوند،  از جمله مشکلات اسرای دربند زندان های رژیم اشغالگر به ویژه شیوع با توجه به ویروس کرونا، قرار داد.

مقام فلسطینی، این اقدام را بخشی  از تلاش های حماس برای لغو تحریم غزه از سوی  رژیم صهیونیستی دانست.

اداره زندان های رژیم صهیونیستی در چند هفته اخیر بارها اعلام کرده که مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در میان اسیران فلسطینی، تشخیص داده شده است.

نهادهای حقوقی فلسطینی می گویند در حال حاضر حدود پنج هزار فلسطینی  در زندان های اسرائیل در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا بسر می برند.

نوار غزه از سال ۲۰۰۶ در پی محاصره رژیم صهیونیستی، از کمبود بسیار شدید دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی رنج می برد و با بحران شدید برق، افزایش فقر و بیکاری روبه روست.

ملادینوف امروز از گذرگاه بیت حانون واقع در شمال نوار غزه وارد این منطقه شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha