استفاده از توان استان برای افزایش شتاب توسعه قشم

قشم- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: توان این استان در کنار منطقه آزاد قشم قرار می‌گیرد تا سرعت توسعه و رشد در این جزیره شتاب روز افزون بگیرد.

فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح طرح فیبرنوری دریایی جزیره‌های خلیج فارس در قشم افزود: استان هرمزگان ظرفیت‌های نهفته مهمی در زمینه کشاورزی، صنایع، گردشگری و غیر آن دارد که حضور پر رنگ وزارت ارتباطات را می طلبد.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات می‌تواند در مناطق سیاهو، بشاگرد و فین با ارتقاء زیرساخت ها در حوزه تخصصی خود، اتفاقات خوبی دراین مناطق رقم بزند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: یکی از سیاست های جدی دولت، دولت الکترونیک است و این مهم با فعالیت های وزارت ارتباطات شکل می‌گیرد.

وی افزود: ارتباطات و فن آوری اطلاعات در استان هرزگان با توجه به موقعیت استراتژیک این استان به عنوان قلب اقتصاد ایران بسیار مهم است.

همتی ادامه داد: مناطق آزاد، مناطق ویژه و بنادر استان نشان از موقعیت ویژه استان هرمزگان دارد و وضعیت این استان به لحاظ امنیتی، اقتصادی و دسترسی به آب های آزاد، فرصت‌های بی بدیلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را ایجاد کرده است که باید از آن به درستی استفاده کرد.

وی اظهار کرد: در حوزه انرژی حدود ۶۰ درصد بنزین کشور در این استان تولید می‌شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به وجود ۵۰ بندر و ۱۲ فرودگاه در این استان گفت:  ۶۰ درصد صادرات و وارت کشور از طریق این مبادی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: این استان تاثیر مهمی بر اقتصاد ملی و نقش مهمی در بودجه عمومی کشور دارد.

طرح رینگ فیبر نوری جزایر قشم، کیش و خارک روز چهارشنبه طی آیینی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان استان در این جزیره به بهره‌برداری رسید.

در مرحله اول اجرایاین طرح  مسیر دوم فیبر نوری دریایی برای جزایر کیش، قشم و خارک به طول ۱۸۹ کیلومتر و با هزینه‌ای افزون‌ بر ۳۷۶ میلیارد ریال اجرا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =