معاون استاندار: کالاهای دانش‌بنیان همدان از پرداخت مالیات معاف هستند

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان تحت حمایت دولت قرار دارند و معافیت مالیاتی، پرداخت تسهیلات با سود کم و تامین زیرساخت برای استقرار این واحدها نمونه‌هایی از پشتیبانی دولت است.

ظاهر پورمجاهد شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان را به هر طریق که بتوانیم حمایت می‌کنیم تا به مرحله تولید انبوه و صادرات برسند.

وی از بانکهای استان خواست: برای پرداخت تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان مجوز پارک علم فناوری را بپذیرند و این افراد را درگیر مسایل و گرفتاری‌های عدیده نکنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به استعدادهای خوبی که جذب پارک علم و فناوری شده تاکید کرد: تولیدات این جوانان ارزشمند است و برای برداشتن موانع پیش روی آنها باید تلاش کنیم.

پورمجاهد خاطرنشان کرد: محصولاتی که پروسه تولید را در پارک علم و فناوری می‌گذرانند از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات توسط بانک عامل به عنوان جبران کسری وثیقه غیرقانونی است تاکید کرد: این کار خلاف قانون است و با متخلفان برخورد می‌شود. 

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان واحدهای صنعتی موجود برای اجرای طرح توسعه مشکلی ندارند و اگر اهلیت و صلاحیت آنها برای ما محرز شود در اولویت نیز قرار می‌گیرند. 

پورمجاهد حفظ خطوط تولید و اشتغال موجود را وظیفه مسوولان استان دانست و افزود: در سال جهش تولید این راهبرد را به صورت ویژه پیگیری کرده و برای جذب سرمایه گذاران جدید تلاش می‌کنیم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =