بیانیه گروه مقاومت عراقی در محکومیت سازش با رژیم صهیونیستی

بغداد - ایرنا - گروه مقاومت اسلامی نجباء در بیانیه‌ای با بیان اینکه رژیم‌های عربی مانند امارات و بحرین همچون صهیونیست ها در رحم انگلیس و آغوش آمریکا پرورش یافته‌اند و با یکدیگر پیوند خویشاوندی دارند، تاکید کرد که فلسطین همچنان محور و چراغ جهاد باقی خواهد ماند.

به گزارش ایرنا، جنبش مقاومت اسلامی نجباء روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای روز امضای توافق سازش میان رژیم‌های امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی را «یکی از روزهای سیاه در تاریخ امت عربی ـ اسلامی»  توصیف کرد که موجب گسترش غده سرطانی اسرائیل در پیکر امت خواهد شد.

بیانیه نجباء، امارات و بحرین را رژیم‌هایی سست‌بنیاد خوانده است که حاکمان سست‌عنصرشان معاهده تسلیم و شکست را امضا کرده‌اند.

در ادامه بیانیه با اشاره به غیرمنتظره نبودن این اقدام خائنانه، آمده است که‌ این رژیم‌ها و رژیم صهیونیستی در رحم انگلیس شکل گرفته و در آغوش استعمار و آمریکا پرورش یافته‌اند؛ همین پیوند خویشاوندی باعث می‌شود که به بهانه صلح متحد شوند.

جنبش نجباء خاطرنشان ساخته است که این رژیم‌های عربی هیچ‌گاه با اسرائیل نجنگیده‌اند و حتی از حملات لفظی نیز پرهیز کرده‌اند؛ بلکه همواره هر تلاشی برای وحدت امت را ناکام گذاشته و نیروهای آزادی‌خواه، انقلابی و جهادی را نابود کرده‌اند و کلیه امکانات مالی خود را برای گسترش تروریسم و نابودی کشورهای بزرگ و مؤثر عربی ازجمله مصر، عراق، سوریه، لبنان، لیبی، تونس، الجزایر، سودان و یمن به‌کار گرفته‌اند.

بیانیه با انتقاد از به حاشیه راندن حقوق ملت فلسطین در دالان معاهداتی نظیر  «کمپ‌دیوید» و «اسلو» تصریح کرده است که طی دو دهه اخیر، رژیم‌های سازشکار برای حفظ خود و غافل نمودن امت اسلامی از اعمال خصمانه رژیم اشغالگر قدس، به طائفه‌گرایی، تفرقه‌جویی، تندروی و پشتیبانی از گروه‌های تروریستی مثل القاعده و داعش پرداختند تا از این رهگذر به برتری راهبردی اسرائیل کمک کرده و مقاومت ضدصهیونیستی را از بین ببرند. 

مقاومت اسلامی نجباء در پایان تأکید کرده است که با وجود تلخکامی و رنج مجاهدان آزاده، این تلاش‌های خبیثانه به تقویت اراده مقاومت در آنان منتهی خواهد شد، زیرا روح مقاومت و شعله مبارزه روشن است و فلسطین همچنان محور و چراغ جهاد و آینده‌ای که قلب مجاهدان برایش پر می‌کشد، باقی خواهد ماند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha