۱۱۰ مقاله در همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» برگزیده شد

قم – ایرنا - رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» از ۲۹ شهریورماه تا سوم مهرماه گفت:  ۱۱۰ مقاله در این همایش برگزیده و پنج پنل علمی نیز در آن برنامه ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گویی، تقویت جبهه مقاومت در برابر نظام سلطه را مهمترین ضرورت امروز دانست و ادامه داد: نظام سلطه با شیوه‌های مختلف درصدد سرکوب نهضت‌های آزادی‌ بخش اسلامی، حرکت اسلامی و مقاومت اسلامی است و این همایش در مقابله با این خواست دشمن، به دنبال تقویت جبهه مقاومت از نظر فکری و نرم‌افزاری است.

رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: تقویت و پاسخ به نیازهای نرم‌افزاری، فکری و اعتقادی جهان اسلام و همچنین استفاده از قرآن کریم به عنوان زبان مشترک جهان اسلام به منظور همگرایی در جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه از جمله اهداف این همایش است.

یوسفی مقدم، دفتر تبلیغات اسلامی را نماد روشنفکری دینی دانست و تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی وظیفه خود می‌داند که جریان مقاومت را از نظر فکری تقویت کند و در این راستا، همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» را مورد تصویب و اجرا قرار داده است.

رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: آیین افتتاحیه این همایش روز شنبه ۲۹ شهریورماه ۹۹ برگزار و پنل‌های همایش از یکشنبه ۳۰ شهریورماه تا چهارشنبه دوم مهرماه (به مدت چهار روز) برپا می شود و روز پنجشنبه سوم مهرماه نیز آیین اختتامیه این همایش را خواهیم داشت.

وی با اشاره به این که پنج پنل علمی برای این همایش ملی برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: عناوین پنل های این همایش عبارت از «گفتمان‌سازی و روش مقاومت از نگاه قران کریم»، «مفاهیم، مبانی و اصول مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم»، «الگوهای مقاومت در قران کریم»، «دستاوردهای مقاومت از نگاه قرآن کریم» و «چالش‌های مقاومت از نگاه قرآن کریم» است.

یوسفی با بیان اینکه ۱۴۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که از این تعداد ۱۱۰ مقاله به عنوان آثار برگزیده انتخاب شده است، گفت: در روز اختتامیه از مجموعه مقالات و همچنین دستاوردهای علمی ۱۱ نشست‌ تخصصی این همایش رونمایی می شود.

همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال ۱۳۹۸ به تصویب رسیده و پس از آن فراخوان مقاله در سراسر کشور داده شده است./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =