۸۰ درصد ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ در خراسان رضوی مربوط به مشهد است

مشهد- ایرنا- حدود ۸۰ درصد ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی مربوط به کلانشهر مشهد است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه همزمان با سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ به خبرنگار ایرنا گفت: تعداد ماموریت‌های اورژانس در مناطق زیرپوشش این دانشگاه حدود ۳۵۰ هزار مورد  در سال است که بیش از ۲۷۵ هزار مورد از این تعداد در مشهد انجام می‌شود.
دکتر رضا وفایی نژاد افزود: هم اکنون  ۱۴۹ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای با ۱۵۴ آمبولانس در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند.
وی ادامه داد: ۹۰ پایگاه از این تعداد شهری و ۵۹  واحد در جاده های خراسان رضوی دایر هستند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد کل پایگاههای اورژانس در این شهرستان را ۷۳ واحد با ۷۸ آمبولانس فعال عنوان کرد.
وی با تبریک چهل و پنجمین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی گفت: ٢٦ شهریور ماه فرصتی است گرانبها تا ضمن ارج نهادن به خدمات بی شائبه همکاران اورژانس پیش بیمارستانی از تلاش های صادقانه و دلسوزانه خادمان خط مقدم حوزه سلامت سپاسگزاری شود.
وفایی نژاد افزود: کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی و تلاشگران عرصه فوریتهای پزشکی اولین کسانی هستند که بر بالین مصدومان و نیازمندان دریافت خدمات درمانی اورژانسی حاضر می‌شوند و این نشان از اهمیت و جایگاه والای اورژانس ۱۱۵ دارد.
وی از تمامی همکاران اورژانس ۱۱۵ در خراسان رضوی که در روزهای شیوع ویروس کرونا جان بر کف نهاده و به بیماران ارائه خدمت می‌کنند قدردانی کرد و یاد ایثارگران مدافع سلامت که جان خود را در این راه فدا کردند گرامی داشت.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم اکنون بیش از پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی را زیرپوشش دارد و بقیه این جمعیت توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.
۲۶  شهریور ماه روز اورژانس پیش بیمارستانی در کشور نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =