۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۷
کد خبرنگار: 1456
کد خبر: 84042678
T T
۱۷ نفر

برچسب‌ها

صادرات ۹ میلیون تنی سیمان به کشورهای حاشیه خزر

ساری - ایرنا - مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی از صادرات ۹ میلیون تنی سیمان کشور به کشورهای عضو اتحادیه " سی‌.‌آی‌اس و حاشیه خزر در سال گذشته خبر داد و مازاد تولید سیمان در کشور را ۲۰ میلیون تن اعلام کرد.

به گزارش ایرنا ، امیرتقی خان تجریشی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان مازندران گفت : ظرفیت تولید سیمان کشور ۸۵ میلیون تن و میزان نیاز داخلی ۶۵ میلیون تن است.

وی با اظهار این که ظرفیت مازاد تولید سیمان بسیار بیشتر از این میزان است ، افزود : در حال حاضر ایران جزء هفت کشور بزرگ تولید کننده سیمان جهان است.

خان تجریشی مهم ترین مبدا صادرات سیمان به کشورهای عضو اتحادیه آی سی اس را مازندران معرفی کرد و گفت : سیمان مازندران دارای کیفیت بالاست و تلاش داریم تا در بهبود تولید و عملکرد تلاش بیشتری انجام شود و در همین راستا افزایش نرخ فروش هم در دستور کار صنعت سیمان خواهد بود.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با بیان اینکه برای تضمین صنعت سیمان باید قیمت ها واقعی تر شود ، افزود : باید قیمت ها بر اساس مختصات اقتصادی و هزینه های انجام  شده و احتساب هزینه سرمایه گذاری انجام شود و جای تعدیل قیمت ها وجود دارد و امیدواریم با تعدیل قیمت ها صنعت به جایگاه واقعی خود در سودآوری برسد.

وی گفت : توسعه باید از زوایای مختلف دیده شود و توسعه لزوما به معنای افزایش ظرفیت تولید نیست ، بلکه با انواع مختلف مصرف و افزایش بهره وری و تولید سیمان جدید برنامه ریزی شود.

بر اساس اعلام مدیر عامل سیمان مازندران ، این مجموعه امسال تاکنون یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۲۳۸ تن سیمان تولید کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha