اجرای ۸۰ کیلومتر فیبر نوری دریایی توسط متخصصان داخلی

قشم- ایرنا- مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور گفت: در اجرای رینگ فیبر ارتباط جزایر خلیج فارس ۸۰ کیلومتر از مسیر دریا با تکیه با توان داخلی و استفاده از متخصصان ایرانی به انجام رسید.

حمید فتاحی شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح طرح فیبرنوری دریایی جزیره‌های خلیج فارس در قشم افزود: این طرح یکی از پروژه های مهم بود که با اجرای آن ارتباط بین جزایر و سرزمین اصلی حفظ می شود و به مرحله پایداری می‌رسد.

 وی ادامه داد:  ارتباط پایدار ازجمله تکالیفی است که شبکه ملی اطلاعات برای برقراری عدالت ارتباطی در دستور کار قرار خود قرار داده‌است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور تصریح کرد:  اجرای طرح فیبر دوم در بحث پدافند غیرعاملی دارای اهمیت است که با انجام آن، ارتباط جزایر را بیش از پیش افزایش خواهیم داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد بازارهای منطقه‌ای و بازاریابی این خدمات در منطقه از اهداف وزارت ارتباطات است.

طرح رینگ فیبر نوری جزایر قشم، کیش و خارک روز چهارشنبه طی آیینی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان استان در این جزیره به بهره‌برداری رسید.

در مرحله اول اجرایاین طرح  مسیر دوم فیبر نوری دریایی برای جزایر کیش، قشم و خارک به طول ۱۸۹ کیلومتر و با هزینه‌ای افزون‌ بر ۳۷۶ میلیارد ریال اجرا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =