واحد تولیدی ماسک پس از رعایت استانداردها در ارومیه بازگشایی شد

ارومیه- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: یک واحد تولید نیمه‌صنعتی ماسک به خاطر استفاده از مواد اولیه غیراستاندارد در ارومیه شناسایی، پلمب و تعطیل شده بود که پس از حل مشکلات بازگشایی شد.

جلال غفارزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحد با وجود داشتن مجوز تولید، موارد و نواقصی داشت که امکان تولید ماسک سه لایه استاندارد را نمی داد.

وی اضافه کرد: این واحد تولیدی، پس از یک هفته پلمب و رفع نواقص از سوی تولید کننده و اخذ تعهد رعایت اصول استاندارد و ارائه شده از طرف اداره کل تجهیزات پزشکی، دوباره بازگشایی و شروع به فعالیت کرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی همچنین از پلمب یک واحد عطاری در ارومیه خبر داد و بیان کرد: این واحد، داروهای گیاهی، جنسی، روانگردان، ترکیبات چاقی و لاغری دست‌ساز و تقلبی بدون مجوز و با ادعاهای موهوم درمانی تولید می کرد که با دستور مقام قضایی پلمب شد.

غفارزاده ادامه داد: از این واحد، یک‌هزار و ۷۵۳ قلم داروها به ارزش ۲۷ میلیون ریال ضبط شد.

به گزارش ایرنا، معاینه، تجویز و عرضه هر گونه دارو، قرص و انجام کارهای درمانی در عطاری مجاز نیست و دخالت در امور پزشکی محسوب می شود.

عطاری‌ها به عنوان فروشندگان گیاهان دارویی صرفا مجاز به عرضه گیاهان دارویی به صورت خشک و مفرده و نیز عرضه عرقیات گیاهی دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو هستند.

در حال حاضر ۲۴ واحد تولیدکننده ماسک شامل هشت واحد چرخ‌کاری و ۱۶ واحد نیمه‌ صنعتی در این استان مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =