۲۱۵ واگن قطار شهری تبریز از داخل کشور تامین می‌شود

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه ایریکو ساخت ۲۱۵ واگن قطار شهری تبریز را متعهد شده است، گفت: این شرکت داخلی تا ۲ ماه آینده، ۲ رام شامل ۱۰ واگن را تحویل می‌دهد.

محمدرضا پورمحمدی در بازدید از کارخانه واگن‌سازی ایریکو در شهرستان ابهر به منظور پیگیری تحویل واگن‌های متروی تبریز انجام یافت، گفت: تامین ۳۰۰ واگن برای قطار شهری تبریز پیش‌بینی شده است که بخشی از آن از طریق واردات و بقیه نیز توسط شرکت ایریکو تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخشی از تعهدات این شرکت آماده تحویل است، گفت: در مجموع ۶۵ درصد از تولیدات این شرکت باید به قطار شهری تبریز تحویل داده شود.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های شورای شهر و شهرداری تبریز برای ایجاد خط تراموا گفت: تجهیزات این پروژه نیز در صورت امکان و توانمندی شرکت ایریکو، از این شرکت تامین خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف تولیدی، تعمیرات و نوسازی انواع واگن‌ها در این کارخانه، از نزدیک در جریان روند تولید و ساخت بخشی از واگن‌های قطار شهری تبریز توسط این شرکت قرار گرفت.

شهردار تبریز هم گفت: در صورتی که واگن‌ها به موقع تحویل داده شود، تمامی امکانات و شرایط برای کاهش زمان انتظار در فاز سه خط ۱ قطار شهری تبریز فراهم است.

ایرج شهین باهر افزود: همان طور که زمان انتظار فاز یک و فاز ۲ خط ۱ مترو به ۱۳ دقیقه کاهش یافته است، این اتفاق در فاز سه نیز روی خواهد داد و زمان انتظار برای کل خط ۱ ثابت خواهد شد.

شهردار تبریز از آماده بودن مسیر فاز سه خط ۱ خبر داد و گفت: به طور جدی پیگیر انجام تعهدات این کارخانه در خصوص سهم قطار شهری تبریز هستیم.

 شهین‌باهر اعلام کرد: هزینه واگن هایی که امروز تحویل گرفته می‌شود پیش از این پرداخت شده و از این بابت مشکلی نداریم چرا که جزو تعهدات این مجموعه است.

وی ادامه داد: برای خط ۲ قطارشهری تبریز از طریق فروش اوراق مشارکت اقدام کرده ایم و در خط یک نیز سال گذشته فروش اوراق داشتیم. تا امروز بیش از تعهد خود در قبال قطارشهری عمل کرده ایم.

در جریان این بازدید همچنین قرارداد عملیات نگهداری، سرویس‌های پیشگیرانه و تعمیرات ناوگان، ماشین‌آلات و تجهیزات خط یک قطار شهری تبریز میان شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز و شرکت ایریکو امضا شد.

شرکت ایریکو اولین شرکت تولیدی در زمینه طراحی بدنه، بوژی و ساخت واگن با برند ایرانی است و در حال حاضر طراحی و تولید انواع خودروی ریلی، ریل‌باس، واگن مترو، واگن‌های باری، بوژی، ساخت قطعات و اجزای واگن، تعمیرات و نگهداری ناوگان و ارائه خدمات مشاوره‌ای را انجام می‌دهد.

خطوط قطار شهری تبریز شامل ۴ مسیر به طول ۷۰ کیلومتر و ۷۰ ایستگاه و یک خط برون شهری تبریز - سهند به طول ۲۰ کیلومتر است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =