۷۰ درصد از مصوبات جلسات ستاد تسهیل استان تهران اجرایی شده است

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: با برگزاری جلسات مکرر مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری تهران و اجرایی شدن ۷۰ درصد مصوبات این جلسات، مشکلات تولید کنندگان حوزه صنعت و کشاورزی برطرف شده است.

حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مشترک با ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد اظهار کرد:با توجه به لزوم سرعت بخشیدن به حل مشکلات واحدهای صنعتی، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، به صورت استانی در شهرستان‌های مختلف استان تهران برگزار می‌شود که تا کنون خروجی این جلسات مطلوب بوده است . 
وی افزود: با همراهی و تلاش بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی، ۷۰ درصد از مصوبات جلسات ستاد تسهیل اجرایی شده و ۳۰ درصد باقی‌ماندهی مربوط به مشکلاتی است که در حوزه‌های مختلف در حال پیگیری است.
عسگری گفت :حجم پردازش و پیگیری پرونده‌ها در جلسات ستاد تسهیل بالا است و در هفته بیش از ۴ جلسه در خصوص مشکلات تولیدکنندگان تشکیل می‌شود و تمامی پرونده با سرعت دقت و کارشناسی بررسی می‌شود.
وی با اشاره به بحران اقتصادی ناشی از تحریم‌ها  گفت :همه واقفیم که مسائل و مشکلاتی زیادی پیش پای تولید قرار دارد و تنگناهایی اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه،  تولیدکنندگان را با چالش مواجه ساخته است.
معاون استاندار تهران اظهار کرد: با وجود دشمنی استکبار، تحریم هیچوقت نتوانسته تولید کنندگان را به زانو درآورد و آنان با صعه‌صدر به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا،  بیش از پیش مقاومت کردند تا تولید تعطیل نشود.
معاون استاندار بیان داشت : همدلی و وحدت خوبی بین مدیران مجموعه استانداری و تصمیم گیرندگان جلسات ستاد تسهیل وجود دارد وبا دلسوزی پیگیر کارها هستند.
وی با اشاره به افزایش تقاضا برای استقرار در شهرک‌هیا صنعتی استان تهران گفت: ممکن است افرادی خواهان توسعه یا احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی بوده و درخواست زمین داشته باشند ولی باید توجه داشت که دیگر زمینی برای واگذاری در شهرک های صنعتی وجود ندارد و بسیاری از اراضی با نیت سوداگری در شهرک صنعتی به دست افراد سودجو خریداری و تصرف شده‌است. 
وی بیان داشت :ما با قوت پیگیر تعیین تکلیف این زمین‌ها هستیم تا در اختیار افرادی واجد شرایط برای تولید قرار گیرد و قطعا با سوداگران، برخورد قانونی می‌شود.
عسگری گفت: :تا کنون ۳ هزار و ۱۱۶  واحد زمین قراردادی  به صورت بلا استفاده در شهرک صنعتی های اطراف شناسایی شده که به زودی تعیین تکلیف می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =