فرماندار ورامین: مسوولان با همدلی موانع پیش روی تولید کنندگان را برطرف کنند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت:مسوولان با همدلی و همراهی، موانع پیش روی تولیدکنندگان را برطرف کنند تا شعار جهش تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب محقق شود.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تولیدکنندگان با وجود تمامی مشکلات ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان نظام، چرخ‌های اقتصاد کشور را به حرکت درآورده و اجازه ندادند که این مشکلات، تولید و اشتغال را تحت تأثیر قرار دهد.
وی افزود: تولید کنندگان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی سهم خود را در چرخش چرخ‌های اقتصاد کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار ادا کرده‌اند و در مقابل مسوولان موظفند تا موانع و مشکلات پیش روی آنان را برطرف کرده و به افزایش تولید آنان کمک کنند.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی شهرستان ورامین گفت: شهرستان ورامین علاوه برظرفیت‌های کشاورزی که با استفاده از آن، غذای حدود ۶ میلیون نفر از مردم استان تهران را تأمین می‌کند، در حوزه‌ صنعت نیز از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که استقرار بزرگترین شهرک صنعتی تخصصی چرم کشور، یکی از این ظرفیت‌های ویژه است.
کاغذلو تصرح کرد: هنرمندان شهرستان ورامین سالانه ۷۰ درصد از شیشه مورد نیاز کشور را تأمین و روانه بازار مصرف می‌کنند، محصولی که از کیفیت لازم برای رقابت با محصولات نمونه خارجی برخوردار است.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و متأثر شدن واحدهای تولیدی از اثرات این بیماری گفت: هر چند که برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی به دلیل این بیماری، با مشکلاتی مواجه شدند ولی، بسیاری از این افراد با تغییر خطوط تولید، اقلام بهداشتی، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و گان مورد نیاز مراکز بهداشتی را تولید کردند.
فرماندار ورامین افزود: شهرستان ورامین از ظرفیت کامل برای رفع مشکلات تولید کنندگان در حوزه‌های مختلف برخوردار است و هر جا به پشتیبانی و حمایت استانی نیاز باشد، از توان استانداری و ستاد رفع موانع تولید استان تهران استفاده می‌شود.
وی گفت: عمده مشکلات تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و کشاورزی شهرستان ورامین، سرمایه درگردش، مشکلات بیمه‌ای، تأمین اجتماعی و مالیات است که تلاش می‌شود که موارد ارائه شده در ستاد تسهیل در جلسات تخصصی که با حضور مدیران دستگاه‌ها است بررسی و در شهرستان این مشکلات رفع شود.
با رفع مشکلات تولید کنندگان بذر امید در جامعه کاشته می‌شود
امام جمعه موقت ورامین نیز در این جلسه گفت: جلسات ستاد تسهیل با هدف برطرف کردن مشکلات مردم و کاشتن بذر امید در دل تولیدکنندگان تشکیل می‌شودکه این کار بزرگترین عبادت است.
حجت الاسلام سید محسن محمودی افزود: مسوولان به یاد داشته باشند که همیشه قلم و قدم آنان کارساز نیست و حالا که این فرصت به عنوان مسوولیت در اختیار شما قرار گرفته،  باید نهایت استفاده را برای گره گشایی انجام داد.
وی تصریح کرد: باید باور کنیم که کشور در جنگ اقتصادی با دشمان قرار دارد و لازم است تا سنگر به سنگر در این جبهه از کشور دفاع کنیم.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ورامین گام‌های مؤثری در رفع مشکلات تولیدکنندگان برداشته و لازم است با پیگیری مصوبات جلسه، امید را در دل سرمایه‌گذاران زنده کرد.
محمودی گفت: وقتی در اوج شیوع ویروس کرونا برخی از مجوزات چند روزه صادر شد، نشان از این واقعیت دارد که می‌توان بسیاری از پیچ و خم‌های اداری را براس تسهیل امور حذف کرد.
وی افزود:شاید تولیدکنندگان گله‌هایی داشته باشند ولی هیچ‌گاه از کار و تلاش ناامید نشده و چرخ‌های اقتصاد کشور را به حرکت درآورند.
در این جلسه مشکلات ۱۷ تولید کننده بخش صنعت و بررسی و مقرر شد تا با استفاده از اختیارت قانونی دستگاه‌ها، مشکلات آنان در شهرستان برطرف شود.
شهرستان ورامین با سه شهرک صنعتی چرمشهر، سالاریه، شهید ملاآقایی و شهرک صنعتی غیر دولتی شهدای خیرآباد، از ۷۵۰ واحد تولیدی خرد، متوسط و بزرگ برخوردار است.
از مجموع واحدهای تولیدی، ۳۳۰ واحد مجوز صنعتی و ۴۲۰ واحد مجوز از اتحادیه های مختلف دارند که بیشتری تعداد آن ها در منطقه صنعتی خیرآباد جنوبی مستقرند.
میزان اشتغال واحدهای تولیدی با مجوز صنعتی در حدود پنج هزار نفر به صورت مستقیم است.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =