رییس جمهوری ۸ خانه هلال خراسان شمالی را افتتاح می‌کند

بجنورد- ایرنا- سرپرست جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی گفت: هشت خانه هلال روستایی این استان، فردا - پنجشنبه- همزمان با سراسر کشور، توسط رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح می‌شود.

ابوالفضل محبان، شامگاه چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خانه های هلال در هشت شهرستان استان آماده بهره برداری شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۲۹ خانه هلال در روستاهای این استان، افزود: فردا با افتتاح هشت خانه هلال دیگر شمار این خانه ها به ۳۷ مورد می رسد و با بهره برداری از هشت خانه هلال دیگر تا پایان امسال، شمار این خانه ها به ۴۵ مورد خواهد رسید.

محبان خاطرنشان کرد: هم اینک در شهرستان بجنورد چهار خانه، شیروان ۲، اسفراین سه، مانه و سملقان  هشت، گرمه ۲، جاجرم پنج، فاروج ۲ و در راز و جرگلان سه خانه هلال دایر است.

وی افزود: خانه های هلال در روستاها شکل گرفته و با تامین تجهیزات مورد نیاز و ارائه آموزش های لازم تلاش داریم تا آموزش همگانی در جامعه توسعه یابد و توان، دانش و مهارت افراد در رویارویی با خطر و بحران افزایش یابد.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: رویکرد ما، استفاده از توان جوامع محلی در مدیریت و واکنش به حوادث است.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است فردا (پنجشنبه) با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری ۱۴۰۰ خانه هلال در سطح کشور افتتاح شود که همزمان با آیین افتتاح رسمی این خانه‌های هلال احمر، طرح توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات کشور و طرح ساخت، تجهیز و راه‌اندازی مراکز بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر نیز به صورت رسمی افتتاح و عملیاتی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =