عادی سازی روابط با اسرائیل غاصب نتیجه­‌ای جز حقارت و سرافکندگی نخواهد داشت

تهران - ایرنا - سیزدهمین نشست مشورتی شورای عالی مجمع بیداری اسلامی تاکید کرد: انفعال و نفاق چند حاکم مزدور در عادی سازی روابط با غده سرطانی اسرائیل غاصب، نتیجه­‌ای جز حقارت و سرافکندگی در بین آزادیخواهان و ملل بیدار منطقه و فروپاشی و اضمحلال برای حاکمانی که سرنوشت خویش را همچون نیاکان مستبد خود به تار عنکبوت رژیم صهیونیستی پیوند زده­‌اند، نخواهد داشت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در بیانیه پایانی سیزدهمین نشست مشورتی شورای عالی مجمع بیداری اسلامی آمده است: با استعانت از پیشگاه خداوند متعال و همزمان با ایام عزاداری سید و سالار شهیدان سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع بیداری اسلامی با حضور بیش از ۵۰ نفر از علما، فقها، اندیشمندان، نخبگان و فرهیختگان جهان اسلام بنا به دعوت مجمع جهانی بیداری اسلامی در روز چهارشنبه به صورت مجازی و وبینار برگزار شد.

این بیانیه می‌افزاید: اندیشمندان و فرهیختگان حاضر در این وبینار ضمن ابراز خرسندی از توفیقات جبهه مقاومت منطقه‌ای با توجه به موقعیت زمانی و مسایل خطیر و سرنوشت‌ساز پیش‌روی جهان اسلام بر نکاتی همچون فلسطین مساله اول جهان اسلام است، جنبش‌های فلسطینی طی ۷۰ سال با اتخاذ رویکردهای مذاکره و مقاومت برای احقاق حقوق حقه خویش و تعیین سرنوشت و استقلال فلسطین، تلاش‌های زیادی را به عمل آورده‌اند. در رویکرد مذاکرات طولانی به غیر از بدعهدی، امتیازگیری، فرصت‌سوزی و توسعه شهرک سازی و حمایت همه جانبه استکبار جهانی از رژیم اشغالگر قدس هیچ دستاوردی ملموسی نصیب ملت مظلوم فلسطین نشده است.

 در این بیانیه آمده است: در دهه‌های اخیر و در رویکرد مقاومت با تکیه بر احکام نورانی قرآن و با تمسک به آیه "فاستقم کما امرت و من تاب معک" تحولات عمیق را در صحنه سیاسی، امنیتی و نظامی شاهد بوده‌ایم و ملت مظلوم فلسطین در مقابل ظلم و ستم، آوارگی، کوچ اجباری، تخریب منازل، ویرانی، کشتار و ... چاره‌ای جز مبارزه معقول و منطقی به عنوان تنهاترین راه و بهترین روش مقاومت برایش باقی نمانده است.

شورای عالی مجمع بیداری اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: متأسفانه در هفته­‌های اخیر شاهد عادی­سازی و آشکار شدن روابط خفت بار دول مرتجع عربی بحرین و امارات متحده با رژیم مجعول صهیونیستی بوده­ایم. آمریکای جهانخوار با هماهنگی و فشار صهیونیسم بین الملل و همکاری برخی شیوخ عرب به­دنبال اجرای طرح خائنانه معامله قرن است. به رسمیت شناختن انتقال پایتخت از تل آویو به اورشلیم، پذیرش بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از خاک رژیم صهیونیستی توسط آمریکا، برگزاری همایش‌های بین المللی در بحرین و اروپا و در نهایت عادی سازی روابط حکام مرتجع بخشی از  اجرای طرح معامله قرن است.

این بیانیه می افزاید: سیزدهیمن مجمع شورای عالی مجمع بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن طرح معامله قرن و عادی سازی روابط دول وابسته با رژیم غاصب صهیونیستی از تمامی مردم، گروه‌ها، احزاب و جریان‌ها و دولت‌های اسلامی و آزادی­خواهان و عدالت­جویان می‌خواهد با حمایت‌های همه جانبه از آرمان فلسطین تا تحقق پیروزی کامل بر محو رژیم غاصب، ظالم، کودک‌کش صهیونیستی به کمک مردم مظلوم فلسطین بشتابند.

 شورای عالی مجمع بیداری اسلامی در بیانیه پایانی نشست مشورتی خود یادآورشد: انفعال و نفاق چند حاکم مزدور در عادی سازی روابط با غده سرطانی، اسرائیل غاصب، نتیجه­‌ای جز حقارت و سرافکندگی در بین آزادیخواهان و ملل بیدار منطقه و  فروپاشی و اضمحلال برای حاکمانی  که سرنوشت خویش را همچون نیاکان مستبد خود به تار عنکبوت رژیم صهیونیستی پیوند زده­‌اند نخواهد داشت. در مقابل تنها راه رهایی و نجات، مقاومت و پاسخگویی به قلدر مآبی‌های رژیم صهیونیستی است که با استقامت و تکیه بر تحقق وعده الهی و امدادهای غیبی و آیه شریفه " وَ لَیَنصُرَنَّ‌ اللهُ مَن یَنصُرُه" نصرت و پیروزی وعده داده شده، انشاالله در آینده‌­ای نزدیک شاهد آزادی قدس شریف و بازگشت آن به صاحبان اصلی‌اش و محو کامل رژیم ددمنش و ظالم اشغالگر قدس باشیم.

در این بیانیه آمده است: یقیناً تکیه کشورهای مسلمان به گفتمان مقاومت و ظرفیت‌های معنوی که برگرفته از وعده‌ها و سنن تغییر ناپذیر الهی است تهدیدها را به فرصت­‌های راهبردی برای جهان اسلام تبدیل کرده و با ارتقاء نهضت بیداری اسلامی با روح اعتماد به نفس، عزت و شرف مسلمانان الگوی جدید مباررزاتی را در پیش­روی ملت­‌های دیگر قرار داده است.

شورای عالی مجمع بیداری اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: جسارت به محضر اشرف انبیاء و اولیاء عظام حضرت رسول اکرم(ص) بخشی از پروژه اسلام هراسی و گوشه­‌ای از  تروریسم فرهنگی، دینی و مذهبی صهیونیزم بین الملل است که در هفته‌های اخیر توسط دشمنان اسلام ناب در حال اجرا و پیاده­‌سازی است لذا  بر تمام مسلمانان و آزادیخواهان عالم بخصوص علماء و اندیشمندان جهان اسلام واجب است تا با اتحاد، انسجام و روشنگری، بصیرت و بینش دینی و با حرکت هوشمند و هماهنگ جمعی از بالاترین سطوح رسمی تا اقشار جوامع اسلامی نسبت به محکومیت این­گونه حرکت‌های خزنده و شوم موضع علنی صریح و جسورانه‌­ای اتخاذ کنند تا دشمن زبون احساس قدرت و جسارت بیشتر به خود راه ندهد و التیامی بر قلب شکسته میلیاردها  انسان آزدای­خواه در سرتاسر جهان باشد.

این بیانیه می‌افزاید: برخورداری ملل منطقه از قابلیت‌های بالقوه­ و  بی‌­نظیری همچون موقعیت ژئواستراتژیک کشورهای اسلامی، منابع زیرزمینی، نیروی جوانِ با انگیزه، شجاع، خلاق و آینده‌­ساز، حوزه‌های تولید علم و اندیشه، زیرساخت‌ها و موقعیت متمایز فرهنگی و امکان برقراری از پیوند راهبردی میان اجزای جهان اسلام در برابر زورگویان مقاومت را فراهم کرده  است که به‌ره­گیری از این امر منتج به حاکمیت ملل مستضعف مسلمانان بر سرنوشت خود خواهد گردید.

شورای عالی مجمع بیداری اسلامی در ادامه تاکید کرد: حال که دشمنان قسم خورده اسلام از تمامی توان و ظرفیت‌­های خود در انحراف و به استثمار کشاندن ملل منطقه بهره جسته‌­اند و در امر باطل خویش به ظاهر اتفاق دارند، بر تمامی مسلمانان و آزادی­خواهان جهان روشن و مبرهن است که باید با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های یاد شده و ارائه مواضع صریح، طرح‌ها و اقدامات خود را نسبت به رسوایی دشمنان و ایادی دست نشانده آنان و جلوگیری از شکستن قبح عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی به عمل آورند و تمام مساعی خویش را در مصادیقی همچون قطع تمامی روابط آشکار و پنهان با دشمن صهیونیستی، تحریم کالاها، محصولات و مصنوعات شرکت­‌ها و موسسات آمریکایی - صهیونیستی، قطع و تحدید روابط فرهنگی و اجتماعی، سیاسی با دول مرتجع خیانت­کار، کاهش سطح مناسبات رسمی و غیر رسمی، ممنوعیت ارتباط با اتباع رژیم صهیونیستی، راهپیمایی و تظاهرات‌های ضد سازش خائنانه پیاده سازند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: حاضران در این وبینار در پایان ضمن سپاسگذاری از طرح اجرای اینگونه نشست‌ها در فضای مجازی با تجلیل از اندیشه‌های والا، ژرف و حمایت‌های حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در وحدت مسلمانان و استمرار خط استکبارستیزی و پشتیبانی از مستضعفین جهان از تلاش‌های دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی، مراجع، نخبگان، اندیشمندان و فرهیختگان بیداری اسلامی قدردانی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =