۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84042579
۰ نفر

برچسب‌ها

میز خدمت نماد درکرج راه اندازی شد

کرج- ایرنا- میز خدمت نماد درآموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج با هدف ارائه خدمات پیشگیرانه دربخش آسیب های اجتماعی به دانش آموزان راه اندازی شد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه سه کرج درآیین گفت: طرح نماد بستری مناسب برای پیشگیری از آسیب ها در بین دانش آموزان است که در شتاب بخشی در روند خدمات دهی به دانش آموزان آسیب پذیردر دستور کاری قرار گرفت.

ابراهیم فلاح نژاد اظهارداشت: دراین میز به دانش آموزان خدمات اوژانسی در زمینه رفتارهای پرخطر و آسیب زا همراه با آموزش مهارت های زندگی داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح نماد چند سالی است که در مدارس به عنوان یک طرح ملی به منظورآموزش و ترویج اقدامات پیشگیرانه در راستای آسیب اجتماعی اجرا می شود.

وی یادآورشد: درقالب این طرح دانش آموزان غربالگری روانی – اجتماعی می شوند.

فلاح نژاد ادامه داد: دراین میز درساعت اداری به دانش آموزان دربخش آسیب های احتماعی خدمات مشاوره ای تخصصی ارائه می گردد.

رییس اداره مراقبت دربرابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش البرز نیز دراین آیینگفت: درقالب این طرح کنترل و کاهش میزان بروز اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی درجامعه از طریق مدارس دنبال می‌شود.

دکتر سیدعزیز چابکی افزود: ازطریق این میزخدمات مناسب از نظر کمی و کیفی درطول سال تحصیلی به جامعه هدف ارائه می شود.

وی با بیان اینکه طرح نماد همانند یک نقشه راه است،اضافه کرد: موفقیت در این طرح نیاز به همراهی مدیران مدارس استان البرز دارد.

مهمترین محور دراجرای موفقیت آمیز طرح نماد و میز خدمت نماد در آموزش و پرورش را پای کارآمدن مدیران مدارس تشکیل می دهد.

چابکی تصریح کرد: بخش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطرنیاز به ایجاد زیرساخت های مناسب آموزشی در فضای مجازی از طریق شبکه شاد دارد.

وی گفت: : با اجرای این طرح به دنبال هدایت دانش آموزان به سمت کاهش تمایل و پیشگیری از مصرف مواد مخدرهستیم زیرا مهمترین هدف این طرح در راستای پیشگیری ازمصرف مواد مخدراست.

رییس اداره مراقبت دربرابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: برای تسریع در خدمات دهی به دانش آموزان دراین طرح نیاز به همراهی سایر دستگاه های اجرایی فعال درحوزه آسیب های اجتماعی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =