۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۰
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 84042571
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح کوچ در تغذیه سالم دانش آموزان نقش کلیدی دارد

کرمان - ایرنا - مشاور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح کوچ در آگاه سازی جامعه از عوارض بی تحرکی و چاقی دانش آموزان و تغذیه سالم دانش آموزان نقش کلیدی دارد.

به گزارش دریافتی ایرنا، حامد صبوری روز چهارشنبه در نشست ویدئو کنفرانس شورای معاونین اداره کل با روسا، معاونین پرورشی و کارشناسان تربیت بدنی و سلامت مناطق ۳۲ گانه آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طرح کوچ یا کنترل وزن و چاقی دانش آموزان می تواند موجب ارتقای سلامتی نسل آینده ساز کشور عزیزمان باشد.

صبوری ضمن دعوت از خانواده ها جهت مشارکت در این طرح ملی گفت: چاقی و اضافه وزن، پنجره ی ورود به انواع بیماری ها است لذا باید ضمن اصلاح الگوی تغذیه کودکان و نوجوانان، سبک زندگی امروزی خویش را که توام با کم تحرکی و عدم توجه به فعالیتهای ورزشی است را تغییر دهیم.

وی افزود: همه تمهیدات لازم برای اجرای این طرح بزرگ اندیشیده شده است و همزمان با هفته تربیت بدنی در سراسر کشور شروع خواهد شد. 

صبوری گفت: در این طرح وزارت آموزش و پرورش با مشارکت معلمان، خانواده ها و دستگاه های عضو ائتلاف اجرای این طرح بویژه وزارت بهداشت و رسانه ملی، ضمن کنترل وزن و BMI دانش آموزان، با مداخله و ارائه برنامه های لازم، دانش آموزان را در تناسب وزن و افزایش تحرک و شادابی یاری خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =