نگاه نو به ارتباطات و تبلیغات در اثر پژوهشگر مازندرانی

ساری - ایرنا - کتاب «اصول ارتباطات و تبلیغات» به قلم فعال رسانه‌ای و پژوهشگر مازندرانی حوزه رسانه به بازار نشر عرضه شد.

به گزارش ایرنا، بابک شمس ناتری فعال فرهنگی و رسانه‌ای اهل نوشهر که در حال حاضر ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان را بر عهده دارد، همراه با حامد باقری توستانی کتابی ویژه فعالان رسانه‌ای و حوزه ارتباطات و تبلیغات منتشر کرد.

این نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کتاب «اصول ارتباطات و تبلیغات» که توسط انتشارات ادیبان روز منتشر شد، کتابی دانشگاهی است که هم برای مخاطب عام کارکرد دارد و هم دانشجویان گروه‌های رشته‌های فرهنگ و هنر و رسانه می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: یکی از ضرورت‌های حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و ارتباطات که به آن نیاز داریم نگاه علمی و اصولی به مقوله ارتباطات است. در بحث تبلیغات هم یکی از چالش‌های بزرگ نبود نگاه به روز و مبتکرانه و همراه با خلاقیت است. در این کتاب تلاش شده که به چند مقوله مهم و زیربنایی در ارتباطات و تبلیغات پرداخته شود. مخاطب‌شناسی، فرهنگ تبلیغات و تبلیغات فرهنگی نکاتی هستند که سعی کردیم در این کتاب ۱۰۴ صفحه‌ای به آن‌ها بپردازیم.

شمس ناتری خاطرنشان کرد: مخاطب‌شناسی موضوع مهمی است که متأسفانه طی سال‌های اخیر در حوزه ارتباطات و و تبلیغات کمتر به آن توجه شد. هدف این بود کتابی تهیه شود که هم برای دانشجویان و فعالان حوزه ارتباطات و رسانه و تبلیغات مفید باشد و هم برای سایر اقشار کارکرد مطالعاتی داشته باشد.

وی با اشاره به محتوای مربوط به حوزه تبلیغات در این کتاب گفت: تبدیل عملکرد تبلیغاتی به یک جریان مؤثر تبلیغاتی نیازمند آشنایی بیشتر با اصول علمی ارتباطات است. در واقع اصول علمی ارتباطات می‌تواند کمک کند که همراه با نوآوری و به‌کارگیری ایده‌های مؤثر و اقدامات هدفمند، امور تبلیغاتی شکل نتیجه‌بخش به خود ببیند.

شمس ناتری همچنین از در دست انتشار بودن سه کتاب دیگر نیز خبر داد و اظهار کرد: کتاب «دلنوشته‌های مرد مردادی» شامل برخی یادداشت‌های کوتاه اجتماعی و ادبی من و کتاب دانشگاهی «مدیریت مراکز و سازمان‌های هنری» را به ناشر تحویل داده‌ام که به زودی منتشر خواهند شد. کار تألیف کتاب «سواد هنری» را هم به پایان رساندم که در مرحله جمع‌بندی نهایی قرار دارد و به زودی تحویل ناشر خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =