مرکز دانشگاه علمی‌کاربردی اتاق اصناف بوشهر راه‌اندازی شد

بوشهر-ایرنا- مرکز دانشگاه علمی‌کاربردی اتاق اصناف بوشهر روز چهارشنبه با حضور شماری از بازاریان و مسئولان استان بوشهر راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی واحد استان بوشهر در این آئین گفت: این واحد آموزشی هفدهمین واحد علمی‌کاربردی در این استان به شمار می‌رود.

شبیر اشک‌پورمطلق افزود: تا پیش از این واحدهای دولتی نیز در استان بوشهر فعال بودند که پس از ابلاغ دولت تعطیل و یا در واحدهای بخش خصوصی ادغام شدند.

وی ادامه داد: در استان بوشهر ظرفیت کسب‌ وکار و بازار بسیار بالا است و برای بهره‌وری بیشتر از فضا نیاز به انتقال دانش‌های مهارتی به این بخش وجود دارد و امید می‌رود این واحد علمی کاربردی بتواند چنین کاری را انجام دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: امروز کسب‌ و کارها نیازمند فناوری و مهارت هستند که بخشی از آن شخصی و بخش دیگر اکتسابی است و این واحد می‌تواند جنبه‌های دانشگاهی و علمی این کار را تقویت کند.

سعید زرین‌فر افزود: حتی کسانی که در سال‌های دور فارغ‌التحصیل شدند نیز باید دانش خود را به‌ روز کنند تا بتواند در محیط رقابتی بازار فعالیت کنند.

وی با تقدیر از بازاریان استان بوشهر که در آغاز همه‌گیری کرونا ۲ ماه داوطلبانه بازار و مغازه‌های خود را تعطیل کردند برضرورت ادامه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کرد.

رئیس هیات امنای مرکز علمی‌کاربردی اتاق اصناف بوشهر گفت: این مرکز با چهار رشته کاردانی مدیریت واحد صنفی، حسابداری واحد صنفی، خیاطی و آرایشگری زنانه کار خود را آغاز و در سال‌های آینده رشته‌های بیشتری به این واحد اضافه می‌شود.

مصطفی گراشی افزود: بر پایه فرآیند و زمان تعیین‌شده دانشگاه جامع علمی‌کاربردی کشور، ثبت‌نام برای سال تحصیلی جدید در این واحد نیز در حال انجام است که امسال کار خود را با پذیرش ۱۵۰ دانشجو آغاز می‌کند.
وی ادامه داد: بخشی از کلاس‌های مهارتی باید حضوری باشند که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار  و بخش‌هایی که نظری هستند نیز به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =