دفاع مقدس به‌عنوان آیتمی هویت‌بخش در جهان قابل دفاع است

شهرری - ایرنا - شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری گفت: تاریخچه هشت سال دفاع مقدس ملت بزرگ ایران به عنوان آیتم هویت‌بخش و شگفتی‌ساز در جهان قابل ذکر و دفاع است.

فرهاد افشار روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت هتفه دفاع مقدس شهرری بابیان اینکه در تاریخ هر کشور اتفاقات شاخصی وجود دارد، افزود: در تاریخ کشور ما نیز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب هشت سال دفاع مقدس یکی از  اتفاق های شاخص است.

وی اظهار داشت: جانفشانی و ایثارگری های جوانان مومن و انقلابی برای رقم زدن دفاع مقدس و ایستادگی در برابر دشمن تا دندان مسلح انکارناپذیر است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این حماسه باید به روش های مختلف به نسل های آینده منتقل شود و پیشرفت های مختلف در زمینه تکنولوژی موشکی، امنیت، قدرت نظامی و دانش در حوزه های مختلف مرهون همان ایثارگری های دوران دفاع مقدس هستیم.

افشار  با اشاره به اینکه به مناسبت هفته دفاع مقدس فضاسازی شهر با نصب تصاویر شهدای دفاع مقدس انجام می شود، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کنونی شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسم حضوری، به منظور مشارکت شهروندان، مسابقات ویژه این هفته با موضوع خاطره نویسی با اهدای جوایز به شرکت کنندگان هماهنگ شده است.
شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری با تاکید بر اهمیت تکریم و تجلیل از ایثار و پایداری خانواده معظم شهدا، تصریح کرد: شهرداری منطقه ۲۰ همراه با سایر نهادهای مرتبط در طرح دیدار با ۴۰۰ خانواده معظم شهید مشارکت فعال خواهد داشت.

در این جلسه که با حضور نهادهای مرتبط با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و به میزبانی شهرداری منطقه ۲۰ برگزار شد، بازدید از ۴۰۰ خانواده شهید در یک روز در دستور کار قرار گرفت.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده و دارای ۲ هزار و ۷۴۷ شهید دوران دفاع مقدس، هفت هزار و ۳۰۰ جانباز،   ۴۸۶ آزاده و ۱۵۵ شهید مدافع حرم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =