‌مانور تعمیرات جهادی و ساماندهی فیدرهای برق در بوکان آغاز شد

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: مانور جهادی تعمیرات و ساماندهی فیدرهای عمومی برق با حضور کارشناسان ۹ شهرستان در بوکان آغاز شد.

اکبر حسن‌بگلو  روز چهارشنبه در حاشیه این مانور سراسری استانی اظهار داشت: این مانور با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و نکات ایمنی به مدت ۲ روز در شهرستان بوکان اجرا می‌شود.

وی افزود: افزایش رضایتمندی مشترکان، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه‌های توزیع برق، کاهش خاموشی‌های ناخواسته این شهرستان و نیز افزایش تاب آوری شبکه توزیع برق در شهرستان بوکان از اهداف این طرح است.

وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این مانور ۲ روزه بر روی هفت فیدر و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری و با حضور ۲۰ اکیپ خط گرم و سرد متشکل از ۱۰۰ نفر نیروهای متخصص فنی و اجرایی از سطح استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه محدوده مانور بر اساس اولویت بندی و شناسایی عیوب شبکه و حساسیت مشترکان تعیین و عملیاتی خواهد شد، افزود: تمامی برنامه‌ریزی‌ها و بازدیدها برای عملیاتی کردن این مانور انجام شده و هزینه اجرای آن، ۴۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه استان ما یکی از استان‌های متاثر از بلایای طبیعی در کشور هستیم، ادامه داد: بارش برف سنگین زمستان سال گذشته در پیرانشهر و زلزله اخیر در قطور خوی نمونه های بارز حوادث در استان است که این امر می طلبد نیروهای ما در آمادگی لازم باشند.

وی افزود: ۲ هزار و ۲۷۱ روستای این استان دارای برق هستند و هیچ روستایی با بیش از ۱۰ خانوار در استان وجود ندارد که فاقد برق باشند و این امر می‌طلبد که نیروهای ما از آمادگی کامل برخوردار باشند.

 مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی افزود: استان ما به دلیل مرزی بودن و حضور مرزبانان در مرز برای ۶۰ پاسگاه و برجک برق رسانی شده و از نعمت برق و روشنایی مناسب برخوردار هستند.

تجهیزات خط گرم در اداره برق بوکان وجود ندارد

فرماندار بوکان نیز در این مراسم گفت: شهرستان بوکان به دلیل وسعت زیاد و روستاهای فراوان دارای کمبود تجهیزات خطر گرم است که امید می‌رود مسوولان استانی بخصوص مدیرعامل استان به این امر مهم توجه داشته باشند.

محمد امین‌زاده افزود: بوکان با وجود کارهای خوبی که در امر صنعت برق انجام شده ولی با این وجود دارای مشکلات خاصی است که باید مورد توجه خاص و ویژه قرار بگیرد.

وی افزود: شهرستان بوکان به دلیل مهاجرپذیر بودن و گسترش حاشیه نشینی باعث شده که طول شبکه در این شهرستان بسیار وسیع بوده و این وسعت موجب شده که در امر برق تا حدی با مشکل مواجه باشیم.

در پایان این مراسم مدیرعامل شرکت توزیع برق استان از تجهیز کردن اداره برق بوکان به دستگاه خط گرم خبر داد.

این مانور به مدت ۲ روز و با حضور ۹ شهرستان از شهرستان‌های شمال و جنوب استان در بوکان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =