بازدید نخبگان کارآفرین کشور از ندامتگاه فردیس

کرج- ایرنا- جمعی از کارآفرینان نمونه و موفق کشور روز چهارشنبه با هدف توسعه فعالیت های اشتغالزا و حرفه آموزی زندانیان، از ندامتگاه فردیس بازدید کردند.

احمد راهرو مدیر کل دفتر اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانها در این بازدید گفت:  آشنایی کارآفرینان و افراد نخبه کار آفرینی با اشتغال در زندان ها به منظور جلب کمک های مشورتی، فکری و معنوی و در مواردی کمکهای مالی از اهداف این بازدید است.

 همچنین مدیرکل زندان های استان البرز ضمن مؤثر خواندن ارتباط کارآفرینان و مجموعه زندان ها گفت: زندانیان شهروندان جامعه هستند که برای مدتی آزادی آنها سلب شده است و این سلب آزادی نافی حقوق شهروندی آنها نیست، پس باید این شهروندان را با بالا بردن مهارت های فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی به بازتوانی اجتماعی برسانیم تا پس از آزادی شاهد بازگشت مجدد آنها به زندان ها نباشیم و برای تحقق این امر لاجرم باید نهاد ها، ارگان ها و بخش خصوص به کمک مجموعه ی زندان ها بشتابند.

اسماعیل جمیاری افزود: امیرالمومنین علی(ع) در حدیثی می فرماید؛ بزرگترین تفریح کار است، در زندان ها هم اشتغال و حرفه آموزی باعث آرامش روح و روان زندانیان می شود و بازتوانی اجتماعی آنان را تقویت می کند تا بتوانند با مهارت های کسب شده در زندان بعد از آزادی جذب بازار کار شوند.

بهروز فروتن نخستین کارآفرین ایران و بنیانگذار صنایع غذایی در کشور نیز در راس هیأت کارآفرینان برتر پس از بازدید از کارگاه های اشتغال زندان فردیس گفت: من در این مکان شاهد میزبانانی بودم که اندیشه بلندی دارند و با عشق روی ذهن مددجویان کار می کنند.

وی در خصوص برنامه های حوزه اشتغال زندان گفت: این کارِ فکری که شروع شده یک پروژه دو ساله ای خواهد داشت تا ذهن مددجویان توانمند شود و با شایستگی و توانمندی علمی، فنی و هنری آزاد شوند. چیزی که من امروز شاهد آن بودم و مسئولان زندان آنرا ایجاد کرده بودند، نشان دهنده ی یک افق بسیار روشنی است و به ذهن انسانهایی می پردازد که فعلا جسمشان در حبس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =