تاکید فرمانده سپاه آستارا به برپایی نمایشگاه‌ دفاع‌ مقدس در مدارس

آستارا - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه آستارا برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری دفاع مقدس در مدارس این شهرستان را به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان خواستار شد و مسئولان امر را به همکاری در این رابطه فراخواند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ بهزاد قنبری روز چهارشنبه در آئین معارفه مسئول بسیج دانش آموزی آستارا در اداره آموزش و پرورش این شهرستان گفت: دبیرستان ها بهترین مکان برپایی نمایشگاه های دفاع مقدس هستند و زنده نگه داشتن گفتمان ایثار و شهادت باید جزو اولویت های مدیران و مربیان پرورشی باشد و  منظور از گرامیداشت دفاع مقدس، پاسداشت از خود گذشتگی ها برای اقتدار جامعه است.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط جامعه به دلیل شیوع کرونا، شیوه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مدارس نسبت به سال های گذشته تغییر یافته اما از اهمیت آن کاسته نشده است.

فرمانده سپاه آستارا گفت: مسابقه دل نوشته به شهدا در فضای مجازی در دستور کار بسیج دانش آموزی قرار گیرد و در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برای انتقال ارزش های ملی به نسل جوان تلاش شود.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: باید زمینه ای فراهم کنیم تا دانش آموزان با فرهنگ اسلام و انقلاب که یادآور حماسه ملت ایران در برابر دشمنان است، شناخت بیشتری پیدا کنند.

سجاد موسوی افزود: نمایشگاه دفاع مقدس علاوه بر مدارس، در اداره آموزش و پرورش نیز با همکاری بسیج دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی برپا خواهد شد.

در این آئین از زحمات حسین سلیمان نژاد قدردانی و عسگر بنی صفاری به عنوان مسئول بسیج دانش آموزی آستارا معرفی شد.

۳۱ شهریور تا ششم مهر ماه هفته دفاع مقدس است.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، در اجتماعات بیشتر شیوع می کند و سال تحصیلی جدید با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و سال تحصیلی در آن، با مشارکت ۱۸ هزار دانش آموز آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =