استاندار اصفهان: ایجاد فاصله بین مردم و دولت از اهداف دشمن است

اصفهان-ایرنا- استاندار اصفهان گفت: ایجاد فاصله بین مردم و دولت از اهداف دشمن است و کسانی که آگاهانه و ناآگاهانه به دنبال ایجاد فضای یاس و ناامیدی هستنددر جبهه دشمن بازی می‌کنند.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری فریدونشهر در فرمانداری این شهرستان افزود: همنوایی، همفکری وهم افزایی در همه بخش ها برای عبور از مشکلات در شرایط فعلی کشور تکلیف همگانی است.

وی اظهارداشت: هیچ فردی در هیچ لباس و مقام و یا تریبون حق ندارد با تکیه تنها بر مشکلات و انباشت های چندین ساله مردم آنان را ناامید کند.

به گفته وی احترام و اعتماد مردم به دولت و نظام یک سرمایه ارزشمند است از این رو باید دقت کرد که به راحتی با گفتارهای نسنجیده خدشه دار نشود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه باید نیمه پر لیوان را دید، افزود: دولت بخشی از بدنه نظام است، اقدامات و کارهایی که برغم مشکلات و محدودیت ها در سرتاسر استان انجام شده باید برای مردم بیان شود.

وی اضافه کرد: یکی از روش های شناخت قیاس است باید پیشرفت ها و تحولاتی که اکنون رخ داده با روزهای قبل از انقلاب مقایسه کرد.

رضایی تصریح کرد: مدیران استان و مسئولان محلی با رسانه ها تعامل کنند و مشکلات و اقدامات انجام شده را صادقانه به مردم بگویند.

وی ادامه داد: مهمترین ظرفیت فریدونشهر برغم محرومیت ها، وجود نیروی انسانی باهوش و توانمند است که باید در راستای توسعه شهرستان ازآن استفاده کرد.

استاندار اصفهان تقدیم ۳۰ شهید، ۴۵۰ جانباز و ۲۰ آزاده به کشور و انقلاب را از دیگر افتخارات فریدونشهر برشمرد.

وی افزود: افراد در ذوق، سلیقه و فکر باهم مختلف اند اما همه مردم یکسانند و اهتمام مسئولان باید در راستای تحقق عدالت و گره گشایی از کار آنان باشد.

استاندار اصفهان بر ضرورت ایجاد نگرش حل مساله بین مسئولان تاکید کرد و افزود: نهادهای نظارتی باید جسارت مدیریت را به مدیران بدهند.

رضایی به بیماری کرونا اشاره و بیان کرد: کرونا مساله ای جدی است و در مقابله با آن نباید به دنبال برخی سلیقه ها و تفکرات، خللی ایجاد شود.

فرماندار فریدونشهر به تدوین سند آمایش سرزمین استان اشاره و بیان کرد: با وجود اینکه فریدونشهر از بسیاری از شاخص های توسعه یافتگی محروم است اما امیدواریم با تامین زیرساخت های لازم، ظرفیت های دیده شده در این سند برای شهرستان مانند گردشگری، کشاورزی و دامپروری بیش از گذشته بارور شود.

رضا صفری افزود: یکی از ظرفیت های مطلوب فریدونشهر افزایش زاد و ولد و کاهش مرگ و میر است که برنامه ریزی برای آن، همت و حضور بیشتر مدیران استانی در شهرستان را می طلبد.

صفری با بیان اینکه برغم تمام محدودیت ها و تحریم ها اقدامات خوبی در شهرستان در طول هفت سال گذشته انجام شد، افزود: در این مدت پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش های مختلف بخصوص مسکن، عمران شهری، عمران روستایی، اشتغال و کشاورزی هزینه شد.

وی افزود: به دنبال این اقدامات وضعیت زیرساخت ها در بخش های مختلف ارتقا یافت، اما همچنان برغم کارهای انجام شده نیازمند هم افزایی و تلاش بیشتر مسئولان هستیم.

صفری افزود: فریدونشهر همواره پربارش ترین منطقه استان بوده است اما کشاورزان و شهرداری های ما دغدغه تامین آب دارند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه باید دلگرمی و امید را به مردم برگردانیم، افزود: اکنون که بخشی از دیوار اقتصاد مملکت ریخته و آسیب دیده است وظیفه همه ما این است به دنبال همکاری و هم افزایی برای تعمیر آن باشیم.

حسین محمد صالحی افزود: امروز دیگر زمان کینه توزی و جناح بازی نیست و باید از این موضوعات عبور کرد.

وی افزود: فریدونشهر اگرچه محروم است اما ظرفیت های بسیار غنی بخصوص در بخش فرهنگ دارد.

به گفته وی هنوز روستاهایی در مناطق دورافتاده فریدونشهر وجود دارد که از انقلاب تا کنون با محرومیت مواجه اند و بسیاری از زیرساخت های ابتدایی توسعه در آن وجود ندارد.

محمدصالحی بر ضرورت استمرار عملیات عمرانی و زیرساختی در این مناطق تاکید کرد.

وی افزود: بخشی از توسعه منطقه نیازمند تسهیل سرمایه گذاری و رفع بورکراسی اداری، سنگ اندازی ها و مقررات دست و پاگیر است.

به گزارش ایرنا، عملیات ساخت ۱۲ طرح آموزشی و پرورشی روز چهارشنبه با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان و شماری از مسئولان استانی و محلی در شهرستان فریدونشهر آغاز شد و خیرین هزینه احداث آن را به مبلغ  ۱۰ میلیارد تومان تقبل کردند.

ادای احترام به مقام شامخ شهدا و ملاقات مردمی از دیگر برنامه های سفر استاندار اصفهان به فریدونشهر بود.

۶ هزار و ۳۰۰ دانش آموز فریدونشهر در سایه کمبود فضای آموزشی استاندارد سال تحصیلی جدید را آغاز کردند. ۱۲۶ مدرسه دولتی در فریدونشهر وجود دارد.

فریدونشهر با ۳۹ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری غرب استان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =