مشترکان کردستانی ۲۵۴ مگاوات به مدیریت شبکه برق کمک کردند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: این شرکت در طول فصل گرما(۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه امسال) با کمک مشترکان بخش‌های مختلف ۲۵۴ مگاوات شبکه بار را مدیریت و بدون اعمال خاموشی از پیک مصرف عبور کرد.

به گزارش ایرنا، هیوا لهونیان روز چهارشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از طرح‌های ارتقا توان عملی و رفع محدودیت تولید در نیروگاه‌های کشور که به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور وزیر نیرو برگزار شد، در جواب سوال خبرنگار ایرنا و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ۲۵۴ مگاوات مدیریت بار در قالب چهار هزار و ۱۹ تفاهم‌نامه با مشترکان بخش‌های صنعت و کشاورزی انجام شد.

وی با بیان اینکه برای دومین سال در زمان پیک مصرف، بدون خاموشی تابستان را سپری کردیم، اضافه کرد: برای اولین بار امسال در کردستان پیک مصرف به ۵۱۷ مگاوات رسید اما روزانه ۴۰ تا ۶۲ مگاوات برق مدیریت بار صورت گرفت و مانع از اعمال خاموشی شدیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان، ظرفیت نیروگاهی استان را ۹۵۶ مگاوات اعلام کرد و یادآور شد: نزدیک به ۲ برابر مصرف برق استان، برق تولید می‌شود که توازن مناسبی در حوزه انرژی استان به وجود آورده است.

لهونیان با بیان اینکه تا پایان امسال تمام روستاهای بالای پنج خانوار جمعیت کردستان به شبکه سراسری برق متصل می‌شود، افزود: در حال حاضر تعدادی از این روستاها از شبکه برق برخوردار نیستند اما از طریق انشعاب‌های کشاورزی انرژی مورد نیاز آنان تامین شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای تبدیل ۲ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق استان به کابل خودنگهدار تا پایان امسال، اظهار داشت: برای اصلاح و بهسازی حدود ۶ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق استان، ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

در حال حاضر ۶۶۴ هزار مشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار بوده و ضریب نفوذ برق در شهرها ۱۰۰ درصد بوده و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =