برخی پروژه های عمرانی کرج تهدیدی برای درختان است

کرج - ایرنا - نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج ، اجرای برخی پروژه های عمرانی بدون توجه به ضوابط مهندسی و زیست محیطی ، تهدیدی برای حیات درختان چندساله این کلانشهر دانست.

رحیم خستو روز چهارشنبه در نشست مشورتی کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج گفت :  اجرای پروژه ها نمی تواند توجیه مناسبی برای آسیب به درختان و فضای سبز قلمداد شود و آنها به عنوان یکی از گونه های جانداران دارای حیاتی ارزشمند هستند که نباید مورد تعدی قرار بگیرد.

وی بیان داشت: یکی از این پروژه ها زیرگذر  میدان جمهوری اسلامی  کرج است که در صورت اجرای پروژه تعدادی از درختان منطقه تخریب یا جابه جا می شود.

خستو گفت : طبق بررسی کارشناسان ، اجرای این پروژه می تواند در عمق خاک و با حفظ فضای سبز انجام شود و هیچ مشکلی نخواهد داشت.

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج ، اجرای برخی پروزه ها بدون توجه به مسایل زیست محیطی را نگران کننده دانست و گفت : باید با مطالعه دقیق و اصولی به نکات جانبی پروژه های عمرانی توجه شود.

وی گفت :  انتهای پل شهدای روحانی به  پروژه زیرگذر میدان جمهوری اسلامی متصل شود و تردد از زیرِ میدان با حفاری تونل به شکل عمیق تر از زیرگذر انجام شود، حتی می توان محدوده ای که در مناسبت های ملی و مذهبی برای تجمعات استفاده می شود را هم حفظ کرد، ضمن آنکه تاکید دارم ضرورت احداث پروژه مقوله جداگانه ای است که باید از ابعاد مختلف مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد.
خستو  خاطر نشان کرد:  در نگرشی از زاویه علوم اجتماعی معتقدم که احداث بزرگراه و ایجاد بستر افزایش سرعت خودروها در درون شهر جایز نیست تا در شرایطی قرار نگیریم که حیات ده ها اصله درخت با قدمت چندین دهه ای مورد تهدید قرار گیرد، درختان جاندار هستند و حیات آنها فی نفسه ارزشمند است و ما باید به آن ها احترام بگذاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =