۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۱
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 84042484
۱ نفر

برچسب‌ها

شرکت دخانیات ایران وارد بورس می شود

رشت - ایرنا - مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور از ورود شرکت دخانیات ایران به بورس خبر داد.

رضا مسرور عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از شرکت دخانیات گیلان و راه اندازی دستگاه جدید بسته بندی سیگار این مجتمع گفت: این شرکت امسال وارد بورس می شود که ورود به بورس ، تاثیرات بسیار مثبتی را برای شرکت دخانیات رقم خواهد زد.

وی افزود: ۵۵ درصد از سهام شرکت دخانیات ایران متعلق به صندوق بازنشستگی فولاد کشور است و ما انتظار داریم که تمامی شرکت های زیرمجموعه ما روند رو به رشدی را طی کرده و به سوددهی مناسبی دست یابند که به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا شرکت دخانیات وارد بورس شود .

وی ادامه داد: با توجه به حجم نقدینگی بالایی که در صندوق بازنشستگی فولاد کشور مواجه هستیم و همچنین باید حقوق زیادی را ماهانه پرداخت کنیم که بخش زیادی از این هزینه ها را باید شرکت های تابعه فراهم کنند و به همین دلیل شرکت های ما باید سودآور باشند.

وی بیان کرد: با وجود تحریم های ظالمانه اقتصادی ما هم اینک در شرایط جنگی اقتصادی قرار داریم و در شرایط جنگی نیز، مدیریت ها باید جهادی، با خلاقیت زیاد و با نوآوری همراه باشد و باید چنین مدیریتی را در شرکت دخانیات ایران شاهد باشیم چون شرایط عادی، مدیریت عادی را طلب می کند اما شرایط فعلی ما متفاوت است و نیاز به مدیریت خلاقانه داریم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور اضافه کرد: خوشبختانه هم اینک مدیریت در شرکت دخانیات ایران بسیار مناسب است و این شرکت به روند ثبات دست یافته و به سمت سوددهی پیش می رود و امیدواریم که با مدیریت خلاقانه ، این روند شتاب بیشتری یابد.

مسرور بیان کرد: همچنین برای برون رفت از وضعیت بحرانی و پیشروی به سمت سوددهی، باید دارایی های غیرمولد تبدیل به دارایی های مولد شود که همراه با این امر، حضور در بورس نیز می تواند جهش بزرگ اقتصادی را برای شرکت دخانیات ایران به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: البته در بخش افزایش تولید نیز باید به خوبی عمل کنیم و افزایش تولید را طبق برنامه ارایه شده انجام دهیم وگرنه شرکت دخانیات همانند سال گذشته دچار مشکل می شود و از سوی دیگر با افزایش تولید، باید قیمت گذاری ها نیز کارشناسانه انجام شود.

وی تصریح کرد: همچنین باید با توجه به قیمت ارز، نگاهی هم به مقوله صادرات داشته باشیم و محصولات شرکت دخانیات را بیش از پیش صادر کنیم که یکی از بازارهای مناسب صادرات، روسیه و کشورهای همسایه شمالی ما هستند .

وی به فعالیت شرکت دخانیات گیلان در این بخش اشاره و اظهار کرد: این بخش و فراهم کردن زمینه صادرات محصولات شرکت دخانیات ایران به روسیه و سایر کشورهای همسایه شمالی باید توسط استان  و شرکت دخانیات گیلان انجام شود که امیدواریم مسئولان این شرکت در گیلان بتوانند در این امر بازار خوبی را برای صادرات مهیا کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور افزود: به هرحال هدف ما این است که سهم بازار را به خوبی بازپس بگیریم چون هم اینک شرکت دخانیات سهم خوبی در بازار ندارد و نه تنها باید در بخش صادرات قوی کار کنیم، باید در بازار داخی نیز تلاش وافری داشته باشیم تا سهم بازاری که از دخانیات گرفته شده را، بازپس بگیریم.

دستگاه جدید بسته بندی سیگار دخانیات گیلان روز چهارشنبه با حضور رضا مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور، سیاوش افضلی مدیرعامل شرکت دخانیات ایران ، علیرضا چایچی مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران و مسئولان شرکت دخانیات گیلان در رشت مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =