اورژانس هوایی چهارمحال و بختیاری فعال شد

شهرکرد- ایرنا- همزمان با روز ملی اورژانس و فوریتهای پزشکی، اورژانس هوایی استان چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه فعال شد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی چهارمحال و بختیاری با اشاره به سقوط بالگرد اورژانس در اسفندماه سال ۹۷ گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و سخت‌گذر بودن برخی مناطق استان برقراری اورژانس هوایی یک ضرورت برای امدادرسانی است.

محمد حیدری اظهار داشت: سال‌گذشته ۴۰ مورد امداد هوایی در استان ثبت شد، که به دلیل نبود بالگرد و درخواست از استان‌های دیگر تنها یک چهارم این حوادث با بالگرد امدادرسانی شد. 

وی افزود: بالگرد به صورت شبانه روزی در استان مستقر شده است و آماده خدمات رسانی در مواقع بحرانی است.

وی، به افتتاح دومین پایگاه اورژانس در شهرستان سامان خبر داد و گفت: این پایگاه به عنوان پنجاه و دومین پایگاه اورژانس استان است که همزمان با روز ملی اورژانس افتتاح شد.

به گفته وی، سامانه آسایا (سامانه مرکز ارتباطات اورژانس)، مرکز هماهنگی عملیات و هدایت اورژانس و مرکز پایش مراقبت بیمارستانی و سامانه تامین سلامت بیمار از راه دور  نیز روز چهارشنبه با حضور مسوولان استانی با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به  گزارش ایرنا، براثر سقوط بالگرد امدادهوایی استان چهارمحال وبختیاری در اسفندماه سال ۹۷ پنج سرنشین این بالگرد شامل ۲ خلبان، یک مهندس پرواز و ۲ تکنسین اورژانس جان خود را از دست دادند.

۲۶ شهریورماه به عنوان روز جهانی اورژانس و مدیریت حوادث نامگذاری شده است.

در استان ۵۱ پایگاه اورژانس فعال است که از این تعداد  ۱۸ پایگاه شهری و ۳۲ پایگاه جاده‌ای فعال است که ۳۵۰ تکنسین اورژانس در این پایگاه‌هافعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =