تفاهم نامه بهره برداری از نخستین سمن سرای پایتخت امضا شد

تهران‌- ایرنا- تفاهم نامه بهره برداری از نخستین سمن سرای پایتخت در منطقه۲ شهرداری تهران بین سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران و شهرداری منطقه ۲ تهران و با حضور جمعی از فعالان اجتماعی و کنشگران مدنی به امضا رسید.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه۲، «حجت نظری»، رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران در این مراسم، با اشاره به اینکه این مرکز بستری برای  تقویت مشارکت اجتماعی و حمایت از سازمان های مردم نهاد است، گفت:  سمن سرا  به عنوان  مکانی برای فعالیت نهادهای مردمی و کنشگران مدنی  راه اندازی شد و این مرکز می تواند فرصتی برای تمرین فعالیت های اجتماعی و مشارکتی سازمان های مردم نهاد باشد.

وی با اشاره به اینکه براساس برنامه پیش بینی شده تا پایان سالجاری  در همه مناطق  ۲۲ گانه سمن سرا راه اندازی می شود افزود:  فعالیت نهادهای مردمی و Ngo ها، کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه ای است که جامعه ما را زیست پذیرتر می کند.

 عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اقدامات موثر شهرداری منطقه ۲ در حمایت از فعالین حوزه سلامت، فعالان در بخش اوتیسم، بیانگر رویکرد  و اهتمام مدیریت  منطقه به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است  و راه اندازی نخستین سمن سرا در این منطقه می تواند تبلور این رویکرد باشد.
 
رسول کشت پور، شهردار منطقه نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد یکی از مهمترین بسترهای بروز و نمایش مشارکت شهروندان است، گفت : در دنیای امروز دستیابی به پیشرفت مستلزم بهره مندی از عقلانیت، مشارکت عمومی است و تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد این ظرفیت را برای تقویت مشارکت اجتماعی فراهم می کند.

 وی راه اندازی سمن سرا  را گامی نخست برای تقویت  سرمایه اجتماعی در منطقه  برشمرد و گفت : امروز ما از مشارکت واقعی شهروندان محروم هستیم و این مساله نیازمند توجه جدی و تلاش در آموزش شهروندی و توسعه مفهوم شهر نشینی است و امید می رود باهمکاری سازمان های مردم نهاد درارائه آموزش به شهروندان و ایجاد تغییر در رفتارو سبک زندگی شهرنشینی بتوانیم بخش عمده ای از مشکلات شهری را مرتفع کنیم.

کشت پور در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت نهادهای مدنی، از آمادگی مدیریت منطقه برای توسعه همکاری با سازمان های مردم نهاد خبر داد و گفت:  راه اندازی دو همراه سرای بیمار  و همچنین مرکز حمایت از بیماران اوتیسم از دیگر اقدامات منطقه دراین زمینه است و  خدماتی که دراین مراکز با همکاری Ngo ها ارائه می شود می تواند  الگوی  مناسب برای مشارکت پذیری سازمان های مردم نهاد باشد.

منطقه ۲ شهرداری تهران در شمال شرقی میدان آزادی؛ از مرکزتاشمال تهران ادامه دارد. این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محصور است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =