نخستین کارگاه اشتغالزایی قالیبافی زنان در کرج به بهره برداری رسید

کرج - ایرنا - بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام حسین (ع)‌ شهرستان کرج به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، اقدام به راه اندازی کارگاه اشتغالزایی قالیبافی ویژه زنان در مصلای نماز جمعه این شهرستان کرده است.

پریسا قاسمی، مسوول گروه جهادی رضوان روز چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از این کارگاه اشتغالزایی که با حضور فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان کرج برگزار شد، به خبرنگار ایرنا گفت: این کارگاه قالیبافی به منظور ایجاد اشتغال برای بانوان جویای کار توسط این گروه راه اندازی شده که هم اکنون در ابتدای کار ۱۷۰ نفر از بانوان مشغول به فعالیت در این کارگاه شده اند.

وی افزود: هدف از ایجاد این کارگاه ایجاد پیوند بین علم و هنر به دست بانوان هنرمند و بسیچی کرجی است که توانسته ایم در محیط کاری کامل زنانه برای ۴۰ نفر در کراگاه و برای ۱۳۰ نفر در منزلشان کار زودبازده اقتصادی را در راستانی کمک مومنانه فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: بانوان شاغل در این کارگاه پس از گذراندن دوره آموزشی ۲ ماهه موفق به دریافت مدرک آموزشی رایگان خواهند شد علاوه بر آنکه این بانوان که نقش موثری در تامین اقتصاد خانواده هایشان دارد بیمه نیز شامل حالشان می شود.

قاسمی گفت: شرکت در دوره های آموزشی این کارگاه محدودیت سنی ندارد و از دختران ۱۲ ساله تا بانوان ۶۰ ساله را پوشش می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =