باغچه‌های خانگی، راهی برای کمک به معیشت خانوارهای روستایی کازرون

شیراز-ایرنا-کارشناس ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: اجرای طرح راه‌اندازی باغچه‌های خانگی روستایی در این شهرستان که با هدف تولید محصولات سبزی و صیفی عملیاتی شده، علاوه بر بهبود وضعیت معیشتی خانوارهای روستایی به تغذیه سالم آنها نیز کمک می‌کند.

وحید نیاکان، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح بهبود تغذیه زنان روستایی و ایجاد باغچه خانگی، در پی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از سال ۹۷ اجرایی شده و در سال ۹۹ از سوی متولیان ۱۰ صندوق خُرد زنان روستایی در ۱۰ روستای این منطقه در قالب سایت الگویی ترویجی در فضایی به مساحت یک هزار مترمربع در حال اجراست.   

وی اضافه کرد: به زنان روستایی زیر پوشش این طرح که عمدتا تسهیلگران زن روستایی و اعضای صندوق اعتبارات خُرد محلی هستند، در زمینه کاشت، داشت، برداشت و فرآوری محصولات کشاورزی سبزی و صیفی، آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

نیاکان بیان داشت: ترویج تغذیه سالم توسط زنان می‌تواند نقش مهمی در سلامت جامعه، به ویژه جامعه روستایی و عشایری ایفا کند از این رو توانمندسازی زنان که مدیریت تغذیه اعضای خانواده را بر عهده دارند بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش زنان کشاورز و زحمتکش زیر پوشش این طرح، برای بهبود وضعیت معیشتی خانوارهای روستایی، تولید محصولات سالم و حفظ امنیت غذایی جامعه، گام‌های موثر و مثبتی برداشته شود.
شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =