کارکنان دستگاه قضا مجاز به اشتغال در سایر مشاغل نیستند

قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به بخشنامه ارسالی، عضویت قضات و کارمندان اداری در نهادهای اجرایی و پذیرش مسوولیت‌هایی مانند مشاور حقوقی و سایر عناوین برخلاف اصل بی طرفی دستگاه قضایی است و قبول آن ممنوع خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در بازدید سرزده از مجتمع قضایی کوثر، افزود: نظر به ضرورت صیانت از شان قضا و منزلت مدیران این دستگاه و به منظور جلوگیری از آسیب پذیری قضات و مدیران شاغل ضروری است از اشتغال در سایر مشاغل اجتناب گردد.
وی افزود: با توجه به حساسیت امر قضا و لزوم پاسخگویی و تکریم مراجعان، خروج قضات و مدیران از محل کار در خلال ساعات اداری حتی جهت شرکت در کلاس درس به عنوان تدریس یا تحصیل هم مجاز نیست.
این مسوول در خصوص بررسی پرونده‌های وارده که متهمِ تحتِ قرار دارند، گفت: قضات محاکم مکلفند پرونده‌هایی که از دادسرا به دادگاه با قرار جلب دادرسی ارسال می‌گردد و متهمِ تحتِ قرار دارد، به محض ورود، قرار تامین را بررسی کنند و چنانچه قرار صادره متناسب نباشد آن را اصلاح نمایند.
وی در ادامه،  فرایند دادرسی و نحوه ارائه خدمات قضایی به مردم را مورد ارزیابی و بازرسی قرار داد و بر تسهیل خدمت رسانی به مردم و لزوم رعایت دستورالعمل های صادره در راستای کاهش جمعیت کیفری و پروتکل‌های بهداشتی تاکید نمود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =